LM.plSportStart powraca na ścieżkę zwycięstw i pozycję wicelidera

Start powraca na ścieżkę zwycięstw i pozycję wicelidera

Jest przełamanie konińskich szczypiornistów. Po dwóch porażkach z rzędu Start zwyciężył w wyjazdowym starciu ze Spartakusem Buk.

Zaległe spotkanie w Buku było doskonałą okazją dla podopiecznych Radosława Wrzesińskiego na powrót do świetnej passy zwycięstw z początku sezonu. Szczypiorniści Spartakusa plasują się bowiem w drugiej połowie tabeli III ligi i jak dotąd wygrywali zaledwie trzykrotnie.

Mimo tego w pierwszej połowie gospodarze stworzyli rywalom ciężkie warunki do gry. Żadna z drużyn nie była w stanie wywalczyć sobie znaczącej przewagi i ostatecznie po przerwie na tablicy widniał remis 13:13. Po przerwie koninianom udało się wyjść na prowadzenie 15:13, a już chwilę później prowadzili 19:16 po trzech bramkach z rzędu. W końcówce gospodarzom udało się zmniejszyć straty do dwóch bramek, postawili również na krycie indywidualne, co przez chwilę zaskoczyło szczypiornistów Startu. Goście jednak poradzili sobie z tym zagraniem i ostatecznie wygrali 24:23.

Dzięki zwycięstwu koninianie zwiększyli dorobek punktowy do dwunastu oczek i powrócili na pozycję wicelidera ligi. Start wciąż ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Nielbą II Wągrowiec, a kolejny mecz według terminarza rozgrywek koninianie rozegrają na wyjeździe z Polonią Środa Wlkp.

Start Konin: Jakub Kujawiński, Mateusz Pawlak – Marek Salzman (8), Adam Kujawiński (5), Adam Pietrzyk (4), Maciej Rolnik (4), Mariusz Kotleszka (3), Maciej Roszak, Patryk Urbański, Adam Śnihur, Dominik Urbański, Kamil Nadlewski, Adam Maciejewski, Mateusz Góralski, Janusz Kostrzewa.