Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA

LM.plSportMedyk znów z Olimpią, tym razem na szóstkę

Medyk znów z Olimpią, tym razem na szóstkę

Drugi sparing z Olimpią Cluj-Napoca rozegrał wczoraj koniński Medyk POLOmarket. Podopieczne Romana Jaszczaka wygrały tym razem 6:0.

Pierwotnie koninianki miały mierzyć się dziś ze Slavią Praga. Mistrz Czech zrezygnował jednak z tego sparingu, Medyk rozegrał więc wczoraj drugie spotkanie kontrolne z mistrzem Rumunii – Olimpią Cluj-Napoca. Pierwsze starcie obu drużyn zakończyło się wygraną 2:1 koninianek.

W sobotę piłkarki Medyka POLOmarket zagrały już o wiele skuteczniej i pokonały Rumunki znacznie wyżej. Wynik w piętnastej minucie otworzyły same piłkarki Olimpii. Nieudane zagranie Coriny Olăr spowodowało, że piłka wpadła do bramki Rumunek. Druga bramka padła w 27. minucie po strzale Patrycji Balcerzak. Do przerwy padły jeszcze dwa gole. W 30. minucie na listę strzelczyń wpisała się Sylwia Matysik, a pięć minut później czwartą bramkę dołożyła Ewelina Kamczyk. Asystę przy tym trafieniu zaliczyła Anna Pilipienko.

W drugiej połowie koninianki trafiły do bramki Olimpii jeszcze dwa razy. Około 60. minuty piątą bramkę strzeliła Anna Gawrońska, a wynik w 74. minucie ustaliła Ewelina Kamczyk. Medyk POLOmarket zwyciężył 6:0.

Kolejne sprawdziany podczas obozu przygotowawczego w Żaganiu czekają na medyczki w najbliższy wtorek. Wtedy koninianki wezmą udział w mini-turnieju z udziałem Olimpii Cluj-Napoca, AZS Wałbrzych i Stilonu Gorzów.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska, Gabriela Grzywińska, Radoslava Slavcheva (82’ Wiktoria Marszewska), Aleksandra Sikora, Jagoda Szewczuk, Patrycja Balcerzak, Anna Pilipienko (73’ Ewa Pajor), Sylwia Matysik, Sandra Ĺ˝igić, Ewelina Kamczyk, Anna Gawrońska.