LM.plSportZakończyli sportowe ferie. Była piłka nożna, pływanie i kręgle

Zakończyli sportowe ferie. Była piłka nożna, pływanie i kręgle

Turniej piłki nożnej, nauka pływania, czy kręgle – między innymi takie atrakcje czekały na uczestników tegorocznej Feriady Sportowej. Dziś kończą się dwutygodniowe ferie ze sportem organizowane przez MOSiR.

Po raz kolejny dużym zainteresowaniem cieszył się halowy turniej piłki nożnej. Na starcie turnieju stanęło niemal 50 drużyn, a rywalizacja trwała od początku zeszłego tygodnia. W jej efekcie wyłonionych zostało czternaście drużyn, które wzięły udział w grupowych półfinałach w dwóch kategoriach wiekowych: piłkarzy roczników 1996-1998 oraz 1999-2001.

Wśród najstarszych zawodników najlepsza okazała się ekipa El Żychlino, która po zaciętym finale pokonała Pyrlandię dopiero w rzutach karnych. Trzecie miejsce wywalczył zespół Dżimandżi Dżimi Dżordż, a na czwartym miejscu uplasowali się Wyimaginowani Zawodnicy z Powyłamywanymi Nogami.

W kategorii wiekowej B zwyciężyły Dzieci z Bullerbyn, które w finale pokonały Lumpokomki. Na najniższym stopniu podium stanęła Drużyna Bez Nazwy, a czwarte miejsce przypadło Formozie.

- Rywalizacja z Pyrlandią była ciężka, zagrali bardzo dobrze w obronie. Karne to już loteria, nam szczęście dopisało, więc jesteśmy zadowoleni – podsumował finałowe spotkanie piłkarz El Żychlino Michał Bonczysty. Uczestnik zimowej feriady ocenił też poziom organizacji turnieju – Zawody stały na w miarę wysokim poziomie jeśli chodzi o sędziowanie, czy halę. Drużyny tez dawały radę, nie był łatwych meczów. Na parkiecie rywalizacja była fair play, pomimo, ze sport wywołuje dużo emocji.

Oprócz zmagań piłkarskich na konińskich obiektach sportowych wziąć można było udział również w zajęciach z innych dyscyplin. Zarówno na pływalni w ORS Rondo, jak i na ul. Szymanowskiego organizowane były zimowe kursy nauki pływania. W wyznaczonych godzinach można było również skorzystać z możliwości darmowej gry w konińskiej kręgielni.