LM.plSportDruga wygrana juniorów, pękła granica stu punktów

Druga wygrana juniorów, pękła granica stu punktów

Wygraną ponad 40 punktami zakończył się drugi mecz juniorów MKS MOS Konin w turnieju strefowym. Sobotnim rywalem koninian była Spójnia Stargard Szczeciński.

Pierwsze dwie kwarty spotkania miały podobny przebieg, jak wczorajsze starcie z Bombardierem Szczecin. Na początku to goście wyszli na prowadzenie dzięki dobrej grze Jacka Stefanowicza. Od piątej minuty pierwszej kwarty i całą drugą część spotkania na parkiecie dominowali już jednak tylko zawodnicy MKS MOS Konin.

W tym okresie gry podopieczni Grzegorza Zielińskiego zanotowali aż 41 punktów wobec zaledwie osiemnastu oczek Spójni. Większość z tego dorobku to punkty zdobywane przez Daniela Kotwasińskiego i Aleksandra Dziewę, trafiali również Kamil Grochowski i Mikołaj Barszcz. Po dwóch kwartach MKS MOS prowadził 43:27.

W trzeciej kwarcie koninianie wciąż przeważali, jednak Spójnia zdołała przynajmniej nawiązać z gospodarzami kontakt. Prowadzenie MKS MOS wciąż jednak rosło. Od połowy czwartej kwarty, gdy stało się już jasne, że koninianie tego spotkania nie mogą przegrać, zespół ze Stargardu Szczecińskiego przestał praktycznie grać. Osiemnaście punktów MKS MOS wobec zaledwie czterech oczek Spójni dało gospodarzom ostateczne zwycięstwo 102:58.

Ostatnie spotkanie podczas pierwszego turnieju strefowego rozegrane zostanie jutro o godz. 11.00. Rywalem MKS MOS będzie MKKS Żak Koszalin.

MKS MOS Konin – Spójnia Stargard Szczeciński 102:58 (22:14, 24:13, 28:16, 28:15)
MKS MOS Konin: Aleksander Dziewa (28), Daniel Kotwasiński (18), Michał Miklaszewski (14), Mikołaj Barszcz (12), Kamil Grochowski (11), Szymon Zacharski (9), Filip Lenartowski (8), Michał Hejosz (2), Alan Świerczyński.