LM.plSportGuzikowski w bramce Sokoła, lider zwycięża w Środzie Wlkp.

Guzikowski w bramce Sokoła, lider zwycięża w Środzie Wlkp.

Po dwóch meczach bez zwycięstwa Sokół Kleczew zanotował drugą wygraną podczas zimowego okres przygotowawczego. Wczoraj podopieczni Andrzeja Ostańskiego grali z Polonią Środa Wlkp.

Rywalem kleczewian był ich ligowy rywal. Polonia Środa Wlkp. zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli III ligi ze stratą sześciu oczek do liderującego Sokoła. W sierpniu kleczewianie rozbili polonistów 4:0, wczorajsze zwycięstwo miało już mniejsze rozmiary.

Początek przyniósł kilka akcji po obu stronach boiska, ale w bramkach dobrze spisywali się golkiperzy. Tej kleczewskiej strzegł testowany przez Sokoła Patryk Guzikowski – w przeszłości gracz juniorskich zespołów Lecha Poznań i Warty Poznań, mający również na swoim koncie występy w Polonii Środzie Wlkp., Bytovii Bytów, czy Victorii Września.

Od 30. minuty Sokół powinien grać z przewagą jednego zawodnika, po tym jak czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką poza polem karnym obejrzał Adrian Lis. Trenerzy obu zespołów uzgodnili jednak, ze bramkarz Polonii będzie mógł grać dalej. Dziewięć minut później Sokół wyszedł na prowadzenie po golu Łukasza Cichosa. Do przerwy średzianie mogli wyrównać, a nawet wyjść na prowadzenie, ale dwie dobre interwencje zanotował Guzikowski.

Po zmianie stron, w 56. minucie, Sokół strzelił drugiego gola. Świetne uderzenie Jakuba Dębowskiego z rzutu wolnego zaskoczyło bramkarza gospodarzy i pozwoliło piłce wpaść do siatki Polonii. W 66. minucie średzianie strzelili kontaktowego gola, a na listę strzelców wpisał się Jakub Solarek. W kolejnych minutach przewagę mieli piłkarze Polonii, ale to goście w 82. minucie strzelili kolejną bramkę. Tym razem do siatki średzian trafił Krystian Sobieraj. W końcówce spotkania Polonii udało się jeszcze raz pokonać Patryka Guzikowskiego, jednak to Sokół mógł cieszyć się z ostatecznego zwycięstwa 3:2.

Już w przyszły weekend podopiecznych Andrzeja Ostańskiego czeka pierwszy mecz o stawkę w bieżącym roku. W ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski Sokół zmierzy się na wyjeździe z Wichrem Dobra.

Sokół Kleczew: Patryk Guzikowski (60’ Adam Kwiatkowski) – Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Robert Jędras (60’ Bartosz Modelski), Łukasz Goiński, Bartosz Modelski (46’ Tomasz Kowalczuk), zawodnik testowany (46’ Sebastian Antas), Arkadiusz Bajerski (70’ Krystian Sobieraj), Jakub Dębowski (65’ zawodnik testowany), zawodnik testowany (46’ Wiktor Patrzykąt), Łukasz Cichos (65’ zawodnik testowany).

źródło: polonia-środa.pl