LM.plSportMKS MOS kończy turniej. Chcemy awansować - mówi Zieliński

MKS MOS kończy turniej. Chcemy awansować - mówi Zieliński

Zwycięstwem zakończyli pierwszy turniej strefowy juniorzy MKS MOS Konin. Ich niedzielnym rywalem był Żak Koszalin.

Po dwóch wygranych koninianie mierzyli się z zespołem, który przed turniejem zajmował miejsce tuż przed MKS MOS. W przeciwieństwie do poprzednich spotkań podopieczni Grzegorza Zielińskiego rozpoczęli starcie skoncentrowani i już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie pokaźną przewagę. Regularnie trafiali Filip Lenartowski i Aleksander Dziewa, a MKS MOS zakończył kwartę wygraną 28:9.

W pierwszej połowie drugiej kwarty gospodarze kontynuowali dobrą grę, zwiększając prowadzenie do 26 punktów. Taka przewaga rozluźniła jednak koninian i od piątej minuty serię trzynastu punktów zaliczył Żak Koszalin. W końcówce punkty Dziewy, Barszcza i Kotwasińskiego pozwoliły ponownie odskoczyć MKS MOS. Do przerwy gospodarze prowadzili 50:30.

Trzecia kwarta była również bardziej wyrównana. Goście często uciekali się do faulów, które zawodnicy MKS MOS zamieniali na punkty, trafiał również Kotwasiński. Na Żaka punktowali Mateusz Obrębski, Kacper Grzybowski i Radosław Wubarski.

Lepsza gra gości kontynuowana była również w czwartej kwarcie. Żak nieznacznie zwyciężył w tej części spotkania. Z końcowej wygranej cieszyć mogli się jednak koszykarze MKS MOS, którzy ostatecznie pokonali Koszalin 87:65.

- Cieszę się i gratuluję chłopcom, bo te zwycięstwa były przekonywujące – mówił po ostatnim spotkaniu trener MKS MOS Konin Grzegorz Zieliński. Szkoleniowiec koninian zapowiadał również, że celem drużyny jest awans do etapu centralnego - W rewanżach nie będziemy się oglądać na wyniki meczów w Koninie, ale będziemy się starali wygrać każde spotkanie. Celem jest grać jak najlepiej, a to skutkuje zwycięstwami. Jeśli chcemy walczyć na poziomie mistrzostw Polski to musimy bezwzględnie wygrywać takie mecze. Musimy jechać tam bez strachu, z założeniem zwycięstw. Chłopcy dobrze pracują i jeśli wszystko będzie po naszej myśli to awansujemy.

MKS MOS Konin – MKKS Żak Koszalin 87:65 (28:9, 22:21, 19:15, 18:20)
MKS MOS Konin: Aleksander Dziewa (17), Daniel Kotwasiński (16), Filip Lenartowski (15), Michał Miklaszewski (13), Kamil Grochowski (13), Mikołaj Barszcz (13), Michał Hejosz, Alan Świerczyński, Szymon Zacharski.