LM.plSportCzerwona kartka Pietrzyka i nerwy w meczu Startu

Czerwona kartka Pietrzyka i nerwy w meczu Startu

Zaskakujący przebieg miało niedzielne spotkanie Startu Konin ze Spartakusem Buk. Gospodarze praktycznie kontrolowali mecz, gdy dziesięć minut przed końcem czerwoną kartką ukarany został Adam Pietrzyk.

Start wyszedł na prowadzenie już w pierwszych minutach meczu po bramkach Adama Pietrzyka. Koniński zawodnik po raz kolejny udowadnia, że jest już kluczowym ogniwem III-ligowej drużyny. W niedzielę zdobył łącznie dziewięć bramek, choć mogło ich być jeszcze więcej. Trzy- lub czteropunktowa przewaga utrzymywała się praktycznie do samego końca pierwszej połowy. Oprócz Pietrzyka trafiali również Marek Salzman i Patryk Urbański, a Start wygrał 15:11.

Na początku drugiej odsłony starcia goście postraszyli koninian, niwelując straty do dwóch bramek. Gospodarze jednak natychmiast odpowiedzieli trzema celnymi rzutami z rzędu Macieja Rolnika i Kamila Kieliszkowskiego. Kolejne minuty to gra punkt za punkt zakończona dopiero w 50. minucie.

Wtedy do podyktowanego dla Startu rzutu karnego podszedł Pietrzyk. Niefortunny rzut prosto w twarz bramkarza gości poskutkował czerwoną kartką dla najlepszego strzelca Startu. Goście poczuli natomiast wiatr w żaglach i spróbowali jeszcze powalczyć o korzystny dla siebie rezultat.

W 57. i 58. minucie Spartakus zdobył trzy punkty z rzędu po rzutach Macieja Chraplewskiego i Piotra Popowicza. Wynik na tablicy wskazywał już tylko 27:26 dla Startu. Dobra gra gości była efektem indywidualnego krycia, z którym nie radzili sobie koninianie. W takiej sytuacji o czas poprosił trener Wrzesiński. Po powrocie na parkiet Start zdołał opanować sytuację, 28 bramkę trafił Hubert Sobczak i gospodarze wygrali ostatecznie 28:26.

- Doświadczenie zawsze pomaga w odniesieniu takiego sukcesu, jak dziś. Głównym powodem takiej gry i nerwów była czerwona kartka Adama Pietrzyka. Uważam, że zasłużenie mój zawodnik dostał czerwoną kartkę. Niefortunny rzut, głupi błąd i to jeszcze najlepszego zawodnika – podsumował spotkanie trener Startu Konin, Radosław Wrzesiński.

Start Konin zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem szesnastu punktów. W przyszły weekend podopieczni Radosława Wrzesińskiego zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem – Stalą Gorzów.

Start Konin: Jakub Kujawiński, Mateusz Pawlak – Adam Pietrzyk (9), Maciej Rolnik (6), Hubert Sobczak (3), Marek Salzman (3), Patryk Urbański (2), Mariusz Kotleszka (2), Kamil Kieliszkowski (2), Tomasz Trojanowski (1), Maciej Roszak, Dominik Urbański, Marcin Mazurek, Mateusz Góralski.