LM.plSportKonińscy pływacy rywalizowali w Kole i Chodzieży

Konińscy pływacy rywalizowali w Kole i Chodzieży

Kolejne sukcesy na dwóch imprezach pływackich odnieśli w minionym tygodniu zawodnicy z Konina. Łącznie zdobyli niemal 50 medali.

W czwartek w Chodzieży odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Dzieci i Młodzieży LSZ w Pływaniu. Koninianie zdobyli tam dwanaście medali indywidualnych, a także dwa złote krążki w sztafetach szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dało im to trzecie miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych, pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół gimnazjalnych i drugie miejsce w klasyfikacji powiatów.

W sobotę zaś zawodnicy Iskry Konin wzięli udział w Kolskich Zawodach w Pływaniu. Na starcie tej imprezy stanęło 20 członków konińskiego klubu. Łącznie przywieźli oni do Konina szesnaście indywidualnych złotych medali, osiem srebrnych i sześć brązowych, a także jedno złoto w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym.

Kolejna impreza pływacka przed Iskrą Konin już 30-31 marca. W Poznaniu rozegrane zostaną wtedy Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików.