LM.plSportProblemów ze skutecznością ciąg dalszy. Tylko remis LKS

Problemów ze skutecznością ciąg dalszy. Tylko remis LKS

Na inaugurację wiosennej części rozgrywek lider IV ligi tylko zremisował na wyjeździe z Piastem Kobylin. Ślesinianie przeważali, ale nie byli w stanie pokonać defensywy rywali.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy LKS Ślesin a Piastem Kobylin podopieczni Damiana Augustyniaka rozbili przeciwników aż 6:0. W Kobylinie gra wyglądała już zupełnie inaczej, a piłkarze lidera IV ligi, pomimo przewagi, nie zdołali wygrać z niżej notowanym Piastem.

Goście rozpoczęli mecz od sytuacji Michała Kwiatkowskiego i Łukasza Kujawy. Z czasem początkowa przewaga LKS zamieniła się w bardziej wyrównane spotkanie i również gospodarze zaczęli dochodzić do sytuacji podbramkowych. Dobrymi interwencjami popisał się jednak Dawid Kołodziejczak.

Druga odsłona starcia to już znaczna przewaga LKS. W 59. minucie bliski zaskoczenia bramkarza z Kobylina był Dawid Jarka, a osiem minut później Marcin Porzucek wybronił strzał Łukasza Kujawy. W końcówce spotkania groźne uderzenie z rzutu wolnego Krzysztofa Kendzi wyłapał Kołodziejczak, a niecelnie w polu karnym Piasta główkował Krzysztof Siedlecki. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Piłkarze Damiana Augustyniaka utrzymali pierwsze miejsce w tabeli IV ligi, ale ich przewaga nad KKS 1925 Kalisz zmalała do czterech punktów. W przyszły weekend ślesinianie podejmować będą Orła Mroczeń.

LKS Ślesin: Dawid Kołodziejczak – Jakub Woźniak, Mateusz Majewski, Damian Markiewicz (55’ Łukasz Łajdecki) Bartosz Andrzejewski, Michał Kwiatkowski (75’ Bartosz Nowak), Dawid Jarka, Paweł Krygier (67’ Paweł Błaszczak), Adrian Majewski, Łukasz Pietrzak, Łukasz Kujawa (80’ Krzysztof Siedlecki).

źródło: lks-slesin.futbolowo.pl