LM.plSportStart przegrał w Strzałkowie. Awans coraz dalej

Start przegrał w Strzałkowie. Awans coraz dalej

Piąty mecz w sezonie przegrali wczoraj szczypiorniści Startu Konin. W Strzałkowie koninianie ulegli tamtejszemu Hagardowi 29:32.

Niedzielne starcie miało być dla zespołu Radosława Wrzesińskiego stosunkowo łatwą wygraną. Start mierzył się bowiem z przedostatnią drużyną ligi, która przed meczem z konińską drużyną miała zaledwie jedną wygraną na koncie.

Spotkanie rozpoczęło się od gry punkt za punkt, ale w kolejnych minutach gospodarzom udało się zbudować trzy-, czteropunktowe prowadzenie. Mecz od początku toczony był w twardym stylu, a zawodnicy obu drużyn często karani byli dwuminutowymi wykluczeniami z gry. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 17:17. Taki wyrównany rezultat utrzymywał się praktycznie przez całą drugą połowę. Hagard rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść dopiero w dziesięciu ostatnich minutach, wygrywając ostatecznie 32:29.

Strata punktów w Strzałkowie oznacza dla Startu Konin niemal pewne pożegnanie z marzeniami o awansie do II ligi. Zespół Radosława Wrzesińskiego cztery kolejki przed końcem sezonu zajmuje bowiem trzecie miejsce ze stratą sześciu oczek do Stali Gorzów i Zewu Świebodzin.

Koninianie wciąż mają matematyczne szanse na dogonienie tych drużyn, ale realne szanse na taki scenariusz wydają się małe. Istnieje również możliwość wycofania się którejś z drużyn z gry o II ligę – regulamin WZPR uprawnia wtedy do zastąpienia takiego zespołu kolejną drużyną, nie niżej jednak, niż do trzeciego miejsca.

Podopiecznym Radosława Wrzesińskiego pozostaje jednak walka o podium rozgrywek III ligi. Kolejna jej odsłona w najbliższą sobotę w Pyzdrach, gdzie Start zagra z Wartą.