LM.plSportSzermierze po Pucharze Polski. Godlewski z brązem

Szermierze po Pucharze Polski. Godlewski z brązem

Jeden medal udało się wywalczyć reprezentantom KKSz Konin podczas rozgrywanego w Warszawie III Pucharu Polski Seniorów. Brąz zdobył Mateusz Godlewski.

Do finałowej ósemki turnieju mężczyzn awansowało dwóch koninian. Na ćwierćfinale swoją przygodę z turniejem zakończył Adrian Stanisławski. Szablista z Konina uległ późniejszemu zwycięzcy – Jakubowi Ocińskiemu (AZS AWF Katowice) – 8/15. Wyrównany pojedynek na tym etapie stoczył Mateusz Godlewski, zawodnikowi KKSz Konin udało się jednak wygrać z Cezarym Białeckim 15/14. W półfinale koninianin uległ Jakubowi Ocińskiemu 9/15 i ostatecznie został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Bez medali z Warszawy powróciły szablistki KKSz Konin. Najwyższe, szóste miejsce zajęła Michalina Kostrzewa. W ćwierćfinale koninianka uległa Magdalenie Pasternak (AZS AWF Katowice) 4/15. Zwyciężyła Aleksandra Socha z AZS AWF Warszawa.

Już w najbliższy weekend zawodnicy KKSz Konin wezmą udział w kolejnym turnieju. W Świerzbnie rywalizować będą podczas Międzynarodowego Turnieju Szermierczego „I ty możesz być szermierzem”.