Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportJuniorzy młodsi Startu Konin w ćwierćfinale mistrzostw Polski

Juniorzy młodsi Startu Konin w ćwierćfinale mistrzostw Polski

Trzy mecze, komplet punktów i awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski to dorobek juniorów młodszych Startu Konin po turnieju w Górkach Wielkich.

32 zespoły podzielone na osiem grup rywalizowały w miniony weekend w 1/8 mistrzostw Polski. Wśród nich znaleźli się również konińscy reprezentanci - Start Konin w swoim najsilniejszym składzie. Do kadry wrócili Piotr Kołtunowicz, reprezentant Polski i uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP, a także zmagający się wcześniej z kontuzją Olgierd Piaskowski i Adrian Franaszek.

Szczypiorniści Marka Salzmana rywalizować musieli z trzema innymi zespołami – VIVE Tauron Kielce, Gwardią Opole i MKS Ustroń. W pierwszym spotkaniu Start mierzył się z drużyną z Ustronia. Pierwsza połowa należała do MKS, który wygrał ją 14:11. Koninianie pokazali jednak charakter, odrobili straty i ostatecznie wygrali 24:21.

Losy awansu rozstrzygały się w sobotę podczas drugiego spotkania. Wtedy to Start grał z VIVE Tauron Kielce. Obie drużyny wygrały swoje pierwsze mecze i zwycięstwo w sobotę zapewniało awans jednemu z zespołów do ćwierćfinałów. Piłka ręczna zaprezentowana przez obie ekipy stała na bardzo wysokim poziomie, a mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie padł remis 12:12, w drugiej lepsi byli już koninianie, wygrywając ostatecznie 26:23.

- Zwycięstwo nie przyszło nam łatwo, to był mecz walki i gry bramka za bramkę. Wszyscy zawodnicy spisali się na medal i zasługują na największe słowa uznania. Po tym meczu na naszego bramkarza - Sebastiana Hybsza - można mówić pan profesor.  Cztery obronione karne, niezliczona ilość obronionych rzutów i doskonała gra w bramce, uskrzydlała cały zespół – podsumował występ swojego zespołu w kluczowym meczu trener juniorów młodszych Startu, Marek Salzman.

W niedzielę koninianie przypieczętowali swój bardzo dobry występ, wygrywając trzecie spotkanie przeciwko Gwardii Opole. Po połowie znów był remis 15:15, w drugiej odsłonie Start okazał się lepszy i zwyciężył 33:30.

Z sześcioma punktami na koncie i pierwszym miejsce w tabeli grupy koninianie zapewnili sobie awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Turniej rozegrany zostanie za dwa tygodnie w Lublinie, a Start mierzył się będzie z Unią Lublin, Stalą Mielec i Dąbrową Białostocka.

Start Konin:  Sebastian Hybsz, Łukasz Kosmowski - Olgierd Piaskowski (25), Piotr Kołtunowicz (19), Adrian Franaszek (16), Marcel Urbański (12), Adrian Grzelka (6), Hubert Sobczak (3), Adam Śnihur (1), Rafał Kałecki (1), Mateusz Mikuła, Albert Szczypiorski, Kamil Nadlewski, Krzysztof Zimny, Kamil Kieliszkowski, Piotr Różycki, Mikołaj Marcinkowski.