LM.plSportJuniorzy młodsi Startu Konin w półfinale mistrzostw Polski!

Juniorzy młodsi Startu Konin w półfinale mistrzostw Polski!

Duży sukces na swoim koncie mają po minionym weekendzie juniorzy młodsi Startu Konin. Zespół Marka Salzmana awansował do półfinału mistrzostw Polski, znajdując się tym samym w gronie ośmiu najlepszych drużyn w kraju.

O to miano koninianie rywalizowali przez trzy ostatnie dni w Lublinie. W trzech spotkaniach z zespołami Unii Lublin, Szczypiorniaka Dąbrowy Białostockiej i Zewu Świebodzin Start odniósł dwa zwycięstwa i z drugiego miejsca awansował do kolejnego etapu zmagań.

Początek nie był jednak dla szczypiornistów z Konina łatwy. W pierwszym meczu ze Szczypiorniakiem koninianie przegrywali po pierwszej połowie 11:16. W drugiej odsłonie starcia Start zaczął odrabiać straty. W 54. minucie rzut karny obronił Sebastian Hybsz, a chwilę później drużyna Marka Salzmana mogła cieszyć się z pierwszej wygranej 29:26.

O wiele łatwiej koninianom poszło w drugim meczu z Zewem Świebodzin. Już po ośmiu minutach Start wygrywał z rywalami 11:1. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem zespołu z Konina 18:6, a w ostatecznym rozrachunku koninianie zwyciężyli aż 37:19. Dzięki tej wygranej Start był już pewny awansu do półfinału i mógł spokojnie przystąpić do ostatniego starcia z Unią Lublin.

Stawką meczu było pierwsze miejsce i prawo do organizacji turnieju półfinałowego. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Startu, ale już wkrótce Unia wyrównała. Remisem 13:13 zakończyła się pierwsza połowa, również w drugiej odsłonie przez długi czas żadna z drużyn nie była w stanie zbudować sobie przewagi. W 40. minucie z powodu kontuzji głowy boisko opuścić musiał Olgiers Piaskowski. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 29:22.

- Jestem strasznie dumny z chłopaków, zaszliśmy naprawdę daleko, stworzyliśmy kompletny zespół, który jest w stanie na dzień dzisiejszy wygrać z każdym. Dla takich chwil jakie przeżywamy w trakcie tego sezonu, warto się poświęcać, spędzać niezliczone ilości godzin na treningach, przygotowywać się i zaszczepiać w dzieciach zamiłowanie do piłki ręcznej. Już udowodniliśmy, że w tej kategorii nadal liczymy się w Polsce, a to nie jest nasze ostatnie zdanie – zapowiada trener juniorów młodszych Startu Konin, Marek Salzman.

Kolejne sukcesy koninianie odnieść mogą w ostatni weekend kwietnia. Wtedy we Wrocławiu rozegrany zostanie turniej półfinałowy, którego stawką będzie awans do najlepszej czwórki w Polsce. Start zmierzy się tam ze Śląskiem Wrocław, Wybrzeżem Gdańsk i KSSPR Końskie.

Start Konin: Sebastian Hybsz, Łukasz Kosmowski, Piotr Różycki, Marcel Urbański, Adam Śnihur, Kamil Kieliszkowski, Adrian Franaszek, Rafał Kałecki, Adrian Grzelka, Olgierd Piaskowski, Piotr Kołtunowicz, Albert Szczypiorski, Hubert Sobczak, Krzysztof Zimny, Kamil Nadlewski, Mateusz Mikuła, Mikołaj Marcinkowski.