LM.plSportBrąz szczypiornistów z Konina w mistrzostwach Wielkopolski

Brąz szczypiornistów z Konina w mistrzostwach Wielkopolski

Trzecie miejsce w rozgrywkach wojewódzkich rocznika 2002 wywalczyła drużyna Startu Konin. Z dziesięciu spotkań koninianie wygrali połowę.

Pierwszym krokiem w stronę medalowej zdobyczy była wygrana w eliminacjach. W drugim etapie Start znalazł się w gronie sześciu najlepszych drużyn, z którymi rywalizował podczas dwóch turniejów mistrzowskich. Łącznie zespół Marka Salzmana (prowadzony podczas finałów przez trenera Dariusza Pietrzyka z powodu gry juniorów młodszych szkolonych przez Marka Salzmana w mistrzostwach Polski) rozegrał dziesięć spotkań, a pięć zakończyło się wygranymi koninian.

Bardzo dramatyczny przebieg miał ostatni mecz Startu z przyszłym mistrzem – UKS SP 46 Poznań. Poznaniacy wygrali ostatecznie 10:9, choć jeszcze dziesięć sekund przed końcem drużyna z Konina miała rzut karny. Okazji nie udało się jednak wykorzystać i ostatecznie Start zajął trzecie miejsce w mistrzostwach.

Start Konin: Jakub Wasiak, Aleksander Sędziak, Piotr Jankowski, Jakub Filipiak, Kacper Trepka, Norbert Górski, Jakub Nadlewski, Szymon Fersch, Marcel Bembenek, Jakub Pecyna, Maciej Kowalski, Jakub Szerbiak, Jakub Jędrzejewski, Arkadiusz Pawlak i Tomasz Lorencki.