LM.plSportKolarze rozpoczęli sezon na szosie, pech Kostańskiego

Kolarze rozpoczęli sezon na szosie, pech Kostańskiego

Wyścig „Ślężański Mnich” był pierwszym w bieżącym roku startem kolarzy KLTC Konin na szosie. Dwóch koninian uplasowało się w czołowej dwudziestce zawodów, ogromnego pecha miał natomiast Mateusz Kostański.

W kategorii junior młodszy na dystansie 53 km wystartowało 158 zawodników, w tym siedmiu reprezentantów KLTC Konin. Świetny wynik zanotował Adrian Lorenc, który zajął trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Tylko pięć pozycji niżej uplasował się natomiast Jakub Laskowski. Również pozostali koninianie zmieścili się w setce. Na 34. miejscu zawody skończył Konrad Sosiński, 63. był Bartosz Daszkiewicz, 82. Jakub Marciniak, a 85. – Emil Czyszczewski.

Ogromnego pecha miał natomiast Mateusz Kostański, który nie zdołał ukończyć wyścigu. Kilometr od mety kolarz KLTC Konin brał udział w kraksie, która nie pozwoliła mu na dokończenie zawodów.

Kolejny start przed młodymi koninianami już w najbliższy weekend. W Grudziądzu ekipa KLTC Konin weźmie udział w Wyścigu o Puchar Polski na szosie, który będzie jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Koninianie wystartują w nim w wyścigu indywidualnym na czas i wyścigu ze startu wspólnego.