LM.plSportWeronika Waleriańczyk z brązem w turnieju młodzików

Weronika Waleriańczyk z brązem w turnieju młodzików

Drugi turniej w miniony weekend szablistki i szabliści KKSz Konin zakończyli z dorobkiem tylko jednego medalu. Tym razem na najniższym stopniu podium stanęła Weronika Waleriańczyk.

Weronika również jako jedyna koninianka zakwalifikowała się do ćwierćfinałów niedzielnego Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików o Puchar Prezesa KKSz Konin. Na tym etapie Waleriańczyk wyeliminowała Karolinę Gadzik, wygrywając 12/7. W półfinale reprezentantka KKSz Konin przegrała jednak z Emilią Rowińską 11/12 i ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Zwyciężyła Rowińska, pokonując w finale Barbarę Szulc 12/7.

Również w turnieju chłopców w finałowej ósemce znalazł się jeden zawodnik z Konina. Michał Szreder przegrał jednak już w ćwierćfinale z późniejszym triumfatorem zawodów – Jakubem Broniszewskim – 1/12. Broniszewski w finale pokonał Szymona Hryciuka, natomiast Szreder ostatecznie zajął piąte miejsce.