LM.plSportKolarze przejechali przez Konin. Bez KLTC w głównym wyścigu

Kolarze przejechali przez Konin. Bez KLTC w głównym wyścigu

XXX Jubileuszowy Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym po raz kolejny przejechał przez Konin. Po raz kolejny także – bez KLTC Konin w wyścigu głównym.

Konińscy kolarze od dwóch lat z powodów finansowych nie szkolą zawodników w kategoriach seniora i młodzieżowca (którzy rywalizują w wyścigu głównym). Z tego powodu w gronie 130 zawodników zabrakło reprezentantów KLTC Konin.

Kolarze w naszym regionie ścigali się w ramach III etapu wyścigu. Meta odcinka, jak zawsze, usytuowana była w Kazimierzu Biskupim. Pierwszy zameldował się na niej Grzegorz Stępniak z CCC Sprandi Polkowice. Zaledwie o 0,6 s. gorszy był Andriy Kulyk z Kolss BDC, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Nowak z Domin Sport.

Młodsi kolarze rywalizowali natomiast w Kryterium Ulicznym o Puchar Parlamentarzystów Konińskich w czterech kategoriach: żaczki, żaka, młodziczki i młodzika. Piąte miejsce wśród młodziczek zajęła Malwina Dryjańska z KLTC Konin, a na trzecim miejscu wśród młodzików uplasował się Mateusz Sztrauch z KTC Koło.

Konińscy kolarze w minionym tygodniu startowali również w Grudziądzu w ramach Szosowego Pucharu Polski. Impreza ta była jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Świetnie zaprezentował się Mateusz Kostański w jeździe indywidualnej na czas na dystansie dziesięciu kilometrów. W stawce 123 zawodników zajął czwarte miejsce, tracąc do podium zaledwie pół sekundy.

Kostański okazał się również najlepszy spośród zawodników KLTC w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 70 km. Wraz z Adrianem Lorencem miał dużego pecha i w połowie dystansu uczestniczył w kraksie. Koninianie przez resztę wyścigu gonili czołówkę i ostatecznie zajęli osiemnaste i 23. miejsce.