LM.plSportNasi w wielkim świecie: derby Warszawy i Poznania

Nasi w wielkim świecie: derby Warszawy i Poznania

Podwójne derby w Centralnej Lidze Juniorów rozegrane zostały w minionym tygodniu z udziałem piłkarzy z naszego regionu. Filip Karbowy triumfował wraz z Legią Warszawa, a Kacper Wojdak – z Lechem Poznań.

Korespondencyjny (przynajmniej na razie) pojedynek Legii z Lechem trwa w najlepsze. Oba zespoły przewodzą dwóm grupom Centralnej Ligi Juniorów i oba zespoły w sobotę pokonały w derbach swoich rywali – Legia zwyciężyła z Polonią 3:0, takim samym stosunkiem wygrał Lech z Wartą. W obu meczach wystąpili zawodnicy z regionu – Filip Karbowy i Kacper Wojdak.

Z CLJ do drugiego zespołu Zawiszy Bydgoszcz awansował w sobotę Damian Siek. Bydgoszczanie również walczyli w derbach, ale nie miasta, lecz regionu. Lepsza od nich okazała się jednak Elana Toruń, zwyciężając wysoko 6:1.

O awans do turnieju finałowego wciąż walczą juniorzy młodsi Zawiszy wraz z Igorem Witczakiem. Bydgoszczanie mają cztery oczka straty do Lechii Gdańsk i zajmują po sześciu meczach trzecie miejsce w grupie B. Awansuje tylko jeden zespół.

Kacper Andrzejewski (Lech Poznań juniorzy młodsi): poza składem na mecz Ligi Makroregionalnej z Wartą Poznań (2:0)

Filip Bednarek (Jong FC Twente): 90 minut w meczu Eerste Divisie przeciwko Jong Ajax (1:0)

Jan Bednarek (Lech II Poznań): poza kadrą na mecz III ligi z Sokołem Kleczew (0:1)

Krystian Bielik (Arsenal U-21): poza kadrą na mecz U-21 z Middlesbrough (2:3)

Marcin Kamiński (Lech Poznań): 90 minut w meczu Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna (1:1)

Filip Karbowy (Legia Warszawa CLJ): 70 minut w meczu CLJ z Polonią Warszawa (3:0)

Kacper Pląskowski (Arka Gdynia juniorzy młodsi): poza kadrą na mecze Ligi Makroregionalnej z Lechią Gdańsk (1:2) i Zawiszą Bydgoszcz (1:4)

Jarosław Ratajczak (Pogoń Siedlce): 72. minuty w meczu I ligi z GKS Katowice (1:3)

Damian Siek (Zawisza II Bydgoszcz): 65. minut w meczu IV ligi z Elaną Toruń (1:6)

Aleks Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza kadrą na mecz z Arką Gdynia (1:3)

Dawid Smug (Miedź Legnica): na ławce rezerwowych w meczu I ligi z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza (1:2)

Wiktor Sobczyk (Legia Warszawa juniorzy młodsi): 80. minut w meczu Ligi Makroregionalnej z Jagiellonią Białystok (0:0)

Daniel Szczepankiewicz (Siarka Tarnobrzeg): 90 minut w meczu II ligi z Zagłębiem Sosnowiec (1:2)

Jakub Szczepankiewicz (Wisła II Płock): poza kadrą na mecz IV ligi z MKS Przasnysz (3:0)

Bartosz Świderski (GKS Bełchatów CLJ): 45 minut w meczu CLJ z ŁKS 1926 Łomża (0:0)

Arkadiusz Widelski (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza kadrą na mecz z Arką Gdynia (1:1)

Igor Witczak (Zawisza Bydgoszcz juniorzy młodsi): 75. minut i gol w meczu Ligi Makroregionalnej z Bałtykiem Koszalin (5:2)

Kacper Wojdak (Lech Poznań CLJ): 90 minut w meczu CLJ z Wartą Poznań (3:0)

Jakub Wolski (Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi): 75. minut w meczu drugiego zespołu juniorów starszych z Polonią Bydgoszcz (3:2).