Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportSzablistki i szabliści z Konina podbili Czechy i Poznań

Szablistki i szabliści z Konina podbili Czechy i Poznań

20 medali podczas dwóch turniejów szermierczych zdobyli uczniowie Gimnazjum nr 6 w Koninie. Reprezentanci naszego miasta rywalizowali w turnieju w Brnie i Ogólnopolskim Turnieju Młodzików.

Czeskie zawody niemal w całości należały do konińskich zawodników. Wszystkie miejsca na podium zajęły szablistki z Konina w kategorii kadet, a w tej samej grupie chłopcy oddali tylko srebrny medal. Cztery medale przywieźli również żacy. Podobnie było wśród juniorów – wśród dziewcząt Czeszki zdołały zdobyć tylko brąz, wśród chłopców – brąz i złoto. Bardziej wyrównana była rywalizacja seniorek. Ostatecznie zwyciężyła Isabela Sajewicz z AZS AWF Warszawa, a na trzecim miejscu turniej zakończyła Natalia Nowinowska z Konina.

Czeski turniej rozgrywany był w sobotę, dzień później natomiast odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików w Poznaniu. W czołowej ósemce szabli dziewcząt znalazły się trzy reprezentantki Gimnazjum nr 6 w Koninie. Na szóstym miejscu sklasyfikowana została Weronika Waleriańczyk, natomiast brązowe medale wywalczyły Izabela Głowacka i Alicja Papuzińska. Triumfowała Aleksandra Romańczyk z UKS Riposta Olsztyn.

W szabli chłopców Konin w czołowej ósemce reprezentowali Dominik Płusa i Marek Weiss. Płusa zakończył turniej ostatecznie na siódmym miejscu, po złoto sięgnął natomiast Marek Weiss. Szablista Gimnazjum nr 6 w Koninie pokonał w finale Mikołaja Tylę Kolejarza 24 Katowice 12/7.

W weekend we Włoszech walczył natomiast Damian Dzwoniarski. Zawodnik KKSz Konin rywalizował w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców. Koninianinowi nie udało się zakwalifikować do ścisłych finałów i ostatecznie skończył swój udział na 26. miejscu. Zwyciężył Włoch Luca Curatoli, pokonując w finale Artsioma Novikau z Białorusi 15/9.