Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportPewne zwycięstwo Sokoła ze Spartą, dwa gole Cichosa

Pewne zwycięstwo Sokoła ze Spartą, dwa gole Cichosa

Środowe spotkanie Sokoła Kleczew ze Spartą Brodnica zakończyło się wysoką wygraną zespołu Andrzeja Ostańskiego. Mimo tego kleczewianie wciąż pozostają na drugim miejscu w tabeli III ligi.

W środku tygodnia Sokół podejmował beniaminka i jednocześnie piątą drużynę ligi. Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się wygraną kleczewian 2:0. W rewanżu wicelider tabeli podwoił swój dorobek, strzelając rywalom aż cztery gole.

Wynik w dziewiętnastej minucie otworzył Robert Jędras. Do przerwy padła jeszcze jedna bramka – w 37. minucie na 2:0 podwyższył Sebastian Śmiałek. Trzeci i czwarty gol to już zasługa Łukasza Cichosa. Obie bramki napastnik Sokoła strzelił już w drugiej połowie starcia – odpowiednio w 77. i 85. minucie. Ostatecznie kleczewianie zwyciężyli 4:0.

Pomimo wygranej Sokół wciąż plasuje się na drugim miejscu w lidze ze stratą czterech punktów do liderującej Warty Poznań. Kleczewianie zwiększyli jednak swoją przewagę nad Lechem II Poznań to czterech oczek. Kolejny mecz Sokół rozegra w najbliższą sobotę mierząc się w Świeciu z tamtejszą Wdą.