LM.plSportNiespodzianka w Kościanie. Górnik pokonał Obrę

Niespodzianka w Kościanie. Górnik pokonał Obrę

Po raz drugi w bieżącym sezonie Górnik Konin pokonał Obrę Kościan. Bramki dla biało-niebieskich strzelali Bartosz Kowalski i David Fimiak.

Zdecydowanym faworytem meczu była Obra, która od dłuższego czasu plasuje się w górnej połowie tabeli IV ligi. Koninianie walczący w środku stawki już raz pokonali zespół z Kościana, mimo tego mało kto spodziewał się, że dziś powtórzą ten wyczyn.

Sam mecz również rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy już w 35. minucie objęli prowadzenie. Po błędzie Łukasza Jaskólskiego piłkę głową do siatki skierował Tomasz Marcinkowski. Drużynie Sylwina Donarta w drugiej połowie udało się jednak wyrównać. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Kowalski. Przez kolejne minuty żaden z zespołów nie był w stanie strzelić decydującego gola. Aż w końcu w 89. minucie na 2:1 dla Górnika trafił David Fimiak, dając ostateczne zwycięstwo gościom.

Dzięki zwycięstwu koninianie awansowali na siódme miejsce w lidze z dorobkiem 33 punktów. W kolejnym spotkaniu Górnik podejmie LKS Ślesin.

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski – Maciej Maliński, Artur Brzuśkiewicz, Szymon Ćwiek, Łukasz Frydrych, Maciej Adamczewski, Soufyane Benkahla, Bartosz Kowalski (81’ David Fimiak), Marcin Stryganek (46’ Mateusz Zaborski), Wiktor Zasada (46’ Przemysław Skibiszewski), Maciej Rojewski (72’ Michał Zajączkowski).