LM.plSportPrzełamanie SKP w Słupcy. Hat-trick Kujawy

Przełamanie SKP w Słupcy. Hat-trick Kujawy

SKP Słupca wygrał pierwsze spotkanie na własnym stadionie w wiosennej części rozgrywek IV ligi. Na własnym terenie zespół Marcina Woźniaka podejmował Olimpię Koło.

Spotkanie dwóch drużyn walczących o środek tabeli IV ligi rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy. Już w trzynastej minucie słupczanie wyszli na prowadzenie. Z prawej strony w pole karne wbiegł Alan Kujawa. Jego pierwszy strzał obroniony został przez Bartosza Kordylewskiego, ale wobec dobitki bramkarz Olimpii nie miał już szans.

Już dwie minuty później było 2:0. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska świetnym strzałem popisał się Alan Kujawa, uderzając piłkę z powietrza i umieszczając ją w siatce kolan. Po stracie drugiej bramki Olimpia ruszyła do ataków i w osiemnastej minucie strzeliła kontaktowego gola. Po błędzie Daniela Bednarowicza piłkę przejął Filip Zborowski i mocnym strzałem nie dał żadnych szans Maciejowi Przygodzie.

W kolejnych minutach zdecydowaną przewagę mieli goście i w końcówce pierwszej połowy powinni byli przekuć ją na wyrównujące trafienie. Pierwszy strzał Szymona Izydorczyka obronił jednak golkiper SKP, a chwilę później sam piłkarz z Koła minimalnie się pomylił.

W drugiej połowie z przewagi Olimpii nie zostało już nic i kontrolę nad spotkaniem przejął SKP. Gospodarze potwierdzili to w 72. minucie zadając ostateczny cios rywalom. Kontratak wyprowadził Piotr Głowala, odebrał do wbiegającego na dogodną pozycję Alana Kujawy, a temu nie pozostało nic innego, jak zdobyć trzecią bramkę, kompletując tym samym hat-tricka. Na dodatek w 81. minucie drugi żółty kartonik obejrzał Michał Rutkowski, co ostatecznie pogrzebało wszelkie nadzieje kolan na zdobycie choćby punktu w Słupcy.

- Bardzo ważne punkty głównie dlatego, że po trzech porażkach z rzędu na własnym boisku udało nam się zwyciężyć. Cieszy też, że zdobyliśmy punkty z bezpośrednim przeciwnikiem w tabeli. Prowadzenie 2:0 wynikało z dobrej gry, skuteczności i dominacji. Był też jednak moment po stracie pierwszej bramki, gdy daliśmy się zepchnąć. Do zwycięstwa poprowadził nas Alan Kujawa – podsumował mecz trener SKP Słupca, Marcin Woźniak.

Dzięki wygranej SKP awansował na ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Olimpia natomiast bez zmian plasuje się na miejscu dziesiątym z 29 punktami na koncie. W następnej kolejce słupczanie podejmować będą Obrę Kościan, a kolanie zmierzą się na wyjeździe z Białym Orłem Koźmin Wlkp.

SKP Słupca: Maciej Przygoda – Patryk Krawiec, Daniel Bednarowicz, Michał Walerczyk, Jacek Mikołajczyk, Dariusz Gromanowski, Piotr Głowala, Norbert Lorencki, Michał Lorencki, Alan Kujawa, Mateusz Mroziński (83’ Jacek Kowalczyk).

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski – Kamil Kwiatkowski, Dawid Wiśniewski, Paweł Powietrzyński, Michał Rutkowski, Mariusz Nieznalski, Kamil Jaroszewski (62’ Jarosław Kawka), Filip Zborowski (83’ Konrad Cieślak), Piotr Marańda, Ariel Szczesiak, Szymon Izydorczyk (87’ Tomasz Mikusik).