LM.plSportSokół lepszy od Wdy, pewna wyjazdowa wygrana

Sokół lepszy od Wdy, pewna wyjazdowa wygrana

Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowali wczoraj piłkarze Sokoła Kleczew. Zespół Andrzeja Ostańskiego pokonał na wyjeździe Wdę Świecie.

Była to pierwsza wygrana kleczewian z zespołem ze Świecia w bieżącym sezonie. W pierwszym spotkaniu w Kleczewie padł bezbramkowy remis. W rewanżu Sokół nie miał większych problemów z wywiezieniem trzech oczek.

Wynik w 45. minucie otworzył Tomasz Kowalczuk, wykorzystując rzut karny. Druga bramka padła w 66. minucie, a jej autorem był Łukasz Cichos. Więcej goli w meczu już nie było, Sokół Kleczew pokonał Wdę Świecie 2:0.

Dzięki wygranej kleczewianie zbliżyli się na jeden punkt do liderującej Warty Poznań. Poznaniacy jednak dopiero dziś rozegrają swoje spotkanie z Chełminianką Chełmno. Kolejny mecz czeka natomiast na Sokoła już w najbliższą środę. W finale okręgowego Pucharu Polski zespół Andrzeja Ostańskiego zagra z Victorią Września.