Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportKolarze znów na podiach. Złoty Sobiech, brąz Kostańskiego

Kolarze znów na podiach. Złoty Sobiech, brąz Kostańskiego

Dwa medale z dwóch wyścigów kolarskich przywieźli do Konina zawodnicy KLTC. Złoto w Pucharze Polski wywalczył Eryk Sobiech, a brąz w 42. Międzynarodowym Wyścigu Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej – Mateusz Kostański.

W piątek w Poznaniu w Pucharze Polski rywalizował Eryk Sobiech. Koninianin walczył w piętnastu rundach po 4080 m każda (łącznie 61 km). Zacięty wyścig toczył się do ostatnich metrów, ostatecznie to jednak reprezentant KLTC zameldował się na mecie pierwszy, zdobywając złoty medal. Jednocześnie Sobiech objął pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Przez trzy dni w 42. Międzynarodowym Wyścigu Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej walczyli natomiast juniorzy młodsi KLTC Konin. W pierwszym etapie na dystansie 82 km bardzo dobra drużynowa praca konińskiego teamu zaowocowała sprintem masowym na finiszu. Kostański zachował bezpieczny dystans czasowy do liderów.

W drugim etapie – jeździe indywidualnej na czas na dystansie 9,5 km – Kostański zajął dobre, trzecie miejsce ze stratą siedmiu sekund do zwycięzcy – Filipa Maciejuka z Mostostalu Puławy. Trzeci etap wyglądał podobnie, jak pierwszy – liczne próby odjazdów były kasowane i finisz znów nastąpił w peletonie.

Decydujący był ostatni, czwarty etap na dystansie 80 km. Podczas ostatniej rundy od peletonu oderwała się sześcioosobowa ucieczka, w której znalazł się Mateusz Kostański. Kolarz KLTC Konin przyjechał na metę jako czwarty, co pozwoliło mu utrzymać trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej i wywalczyć brązowy medal. Jednocześnie bardzo dobre, piąte miejsce zajął cały koniński zespół.