LM.plSportNasi w wielkim świecie: Smug i Ratajczak walczą o utrzymanie

Nasi w wielkim świecie: Smug i Ratajczak walczą o utrzymanie

Sezon piłkarski wkracza w decydującą fazę. Dwóch piłkarzy z regionu konińskiego walczy w I lidze o utrzymanie swoich zespołów.

Mowa tu o Dawidzie Smugu i Jarosławie Ratajczaku. Bramkarz Miedzi Legnica wpuścił ostatnio trzy gole w meczu z Chojniczanką Chojnice. Jego zespół co prawda plasuje się na jedenastym miejscu tabeli, ale ma tylko siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. Takiego luksusu nie ma Pogoń Siedlce z Jarosławem Ratajczakiem w składzie. Siedlczanie zajmują przedostatnią pozycję, a do bezpiecznego miejsca brakuje im aż jedenaście oczek. Pogoń w ostatnich meczach są wyraźnie bez formy – trzy ostatnie mecze zakończyły się ich porażkami.

Do gry powrócili natomiast dwaj juniorzy młodsi z naszego regionu. Kacper Andrzejewski zagrał w meczu Lecha Poznań z Orkanem Konarzewo. W spotkaniu Ligi Makroregionalnej wystąpił natomiast Kacper Pląskowski, reprezentujący barwy Arki Gdynia.

Kacper Andrzejewski (Lech Poznań juniorzy młodsi): 41. minut i gol w meczu z Orkanem Konarzewo (9:0)

Filip Bednarek (FC Twente): -

Jan Bednarek (Lech II Poznań): poza kadrą na mecz III ligi z Ostrovią Ostrów Wlkp. (2:2)

Krystian Bielik (Arsenal U-21): 90 minut w meczu U-21 z Brighton (1:0)

Marcin Kamiński (Lech Poznań): 90 minut w finale Pucharu Polski z Legią Warszawa (1:2)

Filip Karbowy (Legia Warszawa CLJ): 90 minut w meczu CLJ ze Stalą Mielec (1:0)

Kacper Pląskowski (Arka Gdynia MLJM): 80 minut w meczu Ligi Makroregionalnej z Bałtykiem Koszalin (0:0)

Jarosław Ratajczak (Pogoń Siedlce): 90 minut w meczu I ligi z Sandecją Nowy Sącz (1:2)

Damian Siek (Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi): 90 minut w meczu drugiej drużyny juniorów starszych z Liderem Włocławek (4:3)

Aleks Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza kadrą na mecz CLJ z Zagłębiem Lubin (2:1)

Dawid Smug (Miedź Legnica): 90 minut w meczu I ligi z Chojniczanką Chojnice (0:3)

Wiktor Sobczyk (Legia Warszawa MLJM): 80 minut w meczu MLJM z Wigrami Suwałki (4:1) i 25 minut w meczu MLJM z UKS SMS Łódź (1:0)

Daniel Szczepankiewicz (Siarka Tarnobrzeg): na ławce rezerwowych w meczu II ligi z Puszczą Niepołomice (3:2)

Jakub Szczepankiewicz (Wisła II Płock): poza kadrą na mecz IV ligi z Nadnarwianką Pułtusk (6:1)

Bartosz Świderski (GKS Bełchatów CLJ): 5 minut w meczu CLJ z Olimpią Elbląg (0:0)

Arkadiusz Widelski (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza kadrą na mecz z Zagłębiem Lubin (2:1)

Igor Witczak (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza kadrą na mecz z Zagłębiem Lubin (2:1)

Kacper Wojdak (Lech Poznań CLJ): 90 minut w meczu CLJ z Pogonią Szczecin (2:1)

Jakub Wolski (Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi): 90 minut w meczu drugiej drużyny juniorów starszych z Liderem Włocławek (4:3)