LM.plSportKoniec dominacji Sokoła, Puchar został we Wrześni

Koniec dominacji Sokoła, Puchar został we Wrześni

Victoria Września zrewanżowała się Sokołowi Kleczew za przegrany finał sprzed dwóch lat i pokonała zespół Andrzeja Ostańskiego w dzisiejszym meczu o Puchar Polski na szczeblu okręgowym.

Przez dwa ostatnie sezony to kleczewianie niepodzielnie rządzili w pucharowych rozgrywkach, wygrywając nie tylko w okręgu, ale również w województwie. Dziś ta seria się skończyła, a trener Andrzej Ostański nie zdołał zdobyć swojego pierwszego trofeum od czasu powrotu do Kleczewa. Pomimo tego, że było naprawdę blisko.

Do 55. minuty oba zespoły bezbramkowo ze sobą remisowały. Dopiero w drugiej połowie wynik strzałem z dystansu otworzył Łukasz Cichos. Już dziesięć minut później gospodarzom udało się wyrównać – po uderzeniu ze skraju pola karnego na 1:1 trafił Paweł Lisiecki.

W 87. minucie Sokół zadał drugi, jak się wydawało – decydujący cios. Bezpośrednio z rzutu wolnego gola strzelił Tomasz Kowalczuk. Victoria jednak zdołała jeszcze w doliczonym czasie gry wywalczyć rzut karny. Pierwsze uderzenie Davida Topolskiego obronił Patryk Guzikowski, ale wobec dobitki był już bezradny. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2.

Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, a dokładniej – już pierwszy z nich. Uderzenie Sebastiana Śmiała obronił bowiem Tobiasz Nowicki. Wszystkie kolejne jedenastki piłkarze wykonywali już bezbłędnie, a decydujące, piąte trafienie dla Victorii zdobył były piłkarz Sokoła – Mateusz Ławniczak.

Tym samym wrześnianie zwyciężyli w bieżącym sezonie rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Konińskiego OZPN. Teraz przed Victorią szczebel wojewódzki. Sokołowi natomiast zostaje walka o mistrzostwo III ligi i awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Najbliższy mecz zespół Andrzeja Ostańskiego rozegra w sobotę, podejmując Unię Solec Kujawski.

Sokół Kleczew: Patryk Guzikowski – Mateusz Goiński, Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Sebastian Śmiałek, Tomasz Kowalczuk, Jakub Antosik (90’ Bartosz Maślak), Norbert Grzelak (90’ Sebastian Antas), Wiktor Patrzykąt (78’ Bartosz Modelski), Arkadiusz Bajerski (56’ Jakub Dębowski), Łukasz Cichos.