LM.plSportMedyk w finale Pucharu Polski!

Medyk w finale Pucharu Polski!

Zaledwie jedna bramka wystarczyła, by Medyk POLOmarket Konin pokonał w półfinale Pucharu Polski KKP Bydgoszcz. Gdyby nie pech i nieskuteczność koninianek, zwycięstwo byłoby bardziej okazałe.

Zespół Romana Jaszczaka wyszedł na prowadzenie już w siedemnastej minucie meczu. W polu karnym Paulinę Dudek faulowała Barbara Mrozek. Rzut karny na gola otwierającego wynik spotkania zamieniła natomiast Anna Gawrońska. Już chwilę później mogło być 2:0, ale minimalnie nad bramką uderzyła Patrycja Balcerzak. Kolejną okazję na podwyższenie wyniku miała w końcówce pierwszej połowy Aleksandra Sikora. Konińska skrzydłowa minęła bramkarkę KKP, ale piłkę na linii bramkowej zatrzymała jedna z defensorek z Bydgoszczy.

Ostrzał bramki przyjezdnych trwał również w drugiej połowie, ale medyczkom za każdym razem czegoś zabrakło, by pokonać Annę Palińską. Koninianki dwukrotnie trafiały w poprzeczkę po strzałach Gabrieli Grzywińskiej i Patrycji Balcerzak. Swoją sytuację miała również Paulina Dudek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Medyka POLOmarket 1:0.

Teraz na koninianki czeka finał Pucharu Polski, a w nim – Górnik Łęczna. Starcie obu zespołów odbędzie się 11 czerwca na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska, Jagoda Szewczuk, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Sylwia Matysik (67’ Marta Woźniak), Patrycja Balcerzak, Paulina Dudek , Aleksandra Sikora (71’ Ewelina Kamczyk), Ewa Pajor (62’ Paulina Zawiślak), Gabriela Grzywińska, Anna Gawrońska.