LM.plSportWeekend z brazylijskim jiu-jitsu. Cztery medale dla koninian

Weekend z brazylijskim jiu-jitsu. Cztery medale dla koninian

W sobotę i niedzielę hala Rondo w Koninie zmieniła się w arenę zmagań brazylijskiego jiu-jitsu. W XIII Pucharze Polski wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników.

Zawody rozgrywane były w kilkunastu kategoriach. Uczestnicy dzieleni byli ze względu na wagi, wiek, pasy i płeć – w turnieju brały bowiem również udział kobiety. Na starcie Pucharu Polski stanęli zarówno seniorzy, jak i młodzieżowcy. Najmłodsi zawodnicy mieli bowiem czternaście lat.

Organizatorem i gospodarzem zawodów był koniński klub Copacabana. Zawodnicy z Konina zdobyli cztery medale. Brązowe krążki w kategorii purpurowych pasów do 64 kg wywalczyli Krzysztof Trzuskolas, a w kategorii białych pasów do 88,3 kg - Adam Witkowski. Wśród młodzieżowców do 79 kg triumfował Sebastian Jaroński. Złoto zdobył również Kewin Rutkowski z konińskich Shootersów, wygrywając kategorię juniorów 14-15 lat.

Organizatorem i gospodarzem zawodów był koniński klub Copacabana. Zawodnicy z Konina zdobyli cztery medale. Brązowe krążki w kategorii purpurowych pasów do 64 kg wywalczył Krzysztof Trzuskolas, a w kategorii białych pasów do 88,3 kg - Adam Witkowski. Wśród młodzieżowców do 79 kg triumfował Sebastian Jaroński. Złoto zdobył również Kewin Rutkowski z konińskich Shootersów, wygrywając kategorię juniorów 14-15 lat.