Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportCzyszczewski bezkonkurencyjny na mistrzostwach Polski

Czyszczewski bezkonkurencyjny na mistrzostwach Polski

Dwa złote medale z Młodzieżowych Mistrzostw Polski przywiózł Marcin Czyszczewski, zawodnik KLTC Konin. Koninianin triumfował w sprincie i keirin.

W eliminacjach do sprintu na dystansie 200 m Czyszczewski wygrał, poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy. Również w kolejnych, decydujących pojedynkach był najlepszy i ostatecznie uplasował się na pierwszym miejscu, wyprzedzając na podium Dawida Jankowskiego ze Społem Łódź i Mateusza Miłka z Piasta Szczecin.

Reprezentant KLTC Konin okazał się również najlepszy w konkurencji keirin. W finale Czyszczewski rywalizował z pięcioma innymi zawodnikami i znów wygrał, zdobywając tym samym swój drugi złoty medal na mistrzostwach. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Miłek, a na trzecim – Michał Lewandowski (Copernicus Toruń).

Kolarskie emocje w ten weekend przeżywać można również w Koninie. Już dziś rozpoczął się XXIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski Po Ziemi Konińskiej. Uczestnicy rywalizowali w prologu rozgrywanym w Licheniu. Jutro od 11.30 na ul. Paderewskiego w Koninie rozgrywane będzie kryterium uliczne, a o 17.30 wystartuje wyścig indywidualny na czas na trasie Wielany – Wysokie. Impreza zakończy się w niedzielę w Kramsku wyścigiem ze startu wspólnego.