Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportTrzy medale juniorów młodszych KKSz, Borkiewicz ze srebrem

Trzy medale juniorów młodszych KKSz, Borkiewicz ze srebrem

Ogólnopolski Turniej Juniorów Młodszych w szabli dziewcząt i chłopców - XIV Turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 6 odbył się w niedzielę w Koninie.

Podczas zawodów reprezentanci naszego miasta zdobyli trzy medale. W finałowej ósemce turnieju dziewcząt znalazły się aż cztery zawodniczki KKSz Konin. Jednak tylko jedna z nich – Natalia Nowinowska – zdobyła krążek, plasując się na trzecim miejscu. Zwyciężyła Zuzanna Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego.

Również czterech reprezentantów miał Konin w turnieju chłopców. Najwyżej dotarł Krystian Borkiewicz, który w finale walczył o złoto. Koninianin przegrał z zawodnikiem UKS 13 Białystok – Mateuszem Prokopowiczem – 14/15 i ostatecznie zdobył srebrny medal. Brąz udało się natomiast wywalczyć Michałowi Zandeckiemu.