LM.plSportKolarskie zmagania w Koninie, Wielanach i Kramsku

Kolarskie zmagania w Koninie, Wielanach i Kramsku

Siedmiu zawodników KLTC Konin i trzech KTC Koło wzięło udział w XXIII Ogólnopolskim Wysćigu Kolarskim "Po Ziemi Konińskiej". W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajął Adrian Lorenc.

W tegorocznych zawodach juniorów młodszych wzięło udział 31 zawodników z z dziewięciu klubów – głównie z Wielkopolski. W tej stawce znalazło się również siedmiu reprezentantów KLTC Konin (Adrian Lorenc, Konrad Sosiński, Mateusz Kostański, Bartosz Daszkiewicz, Emil Czyszczewski, Jakub Marciniak i Jakub Laskowski) oraz trzech zawodników KTC Koło (Patryk Sztrauch, Dominik Ozdowy i Konrad Majewski).

Zawody rozpoczęły się piątkowym prologiem w Licheniu. 2,5-kilometrowy odcinek najszybciej pokonał Filip Maciejuk z Mostostalu Puławy. W sobotę kolarze rywalizowali już w Koninie, mierząc się w 27-kilometrowym kryterium ulicznym. Bardzo szybko uformowała się pięcioosobowa ucieczka, która w takim składzie dojechała już do mety. Na finiszu najszybszy był Mateusz Jakubasz, jako drugi dotarł natomiast Adrian Lorenc.

Tego samego dnia odbyła się jeszcze jazda indywidualna na czas na odcinku Wielany – Wysokie – Wielany. Na ośmiokilometrowej trasie najszybszy był Filip Maciejuk, a najlepszy wśrod koninian był Mateusz Kostański, który zajął czwarte miejsce.

Ostatniego dnia rozegrany został wyścig ze startu wspólnego. Ten etap wygrał Wiktor Richter, na czwartymmiejscu znalazł się natomiast Adrian Lorenc. Takie wyniki pozwoliły zawodnikowi KLTC Konin zająć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Tuż za podium sklasyfikowany został jego klubowy kolega Jakub Sosiński. Wśród zawodników KTC Koło najwyższe, dziesiąte miejsce wywalczył Patryk Sztrauch.

KLTC Konin: 2. Adrian Lorenc, 4. Jakub Sosiński, 8. Mateusz Kostański, 15. Jakub Laskowski, 16. Emil Czyszczewski, 20. Bartosz Daszkiewicz, 23. Jakub Marciniak.

KTC Koło: 10. Patryk Sztrauch, 26. Konrad Majewski, 27. Dominik Ozdowy.