LM.plSportWeekend z Medykiem. Porażki wszystkich drużyn, derby dla Słupczanki

Weekend z Medykiem. Porażki wszystkich drużyn, derby dla Słupczanki

Medyk Konin

W bieżący weekend wszystkie drużyny Medyka Konin przegrały swoje mecze. Najbardziej dotkliwą porażkę odniósł trzeci zespół, który w derbach uległ Słupczance Słupca 1:5.

Najpierw jednak kilka słów o Ekstralidze. Nie było niespodzianki w meczu zespołów walczących o utrzymanie i mistrzostwo. Przedostatni Medyk uległ 0:3 GKS-owi Katowice. Na dodatek gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po tym, jak rezerwowa Zuzanna Kogutek w krótkim czasie obejrzała dwie żółte kartki.

Rezerwy walczyły na wyjeździe ze Złym Praga Warszawa i także przegrały. Nie inaczej stało się w derbach Medyka III ze Słupczanką Słupca. Wynik już w drugiej minucie otworzyła Margarita Królak. Ta sama zawodniczka zdobyła gola na 3:0, a do przerwy trafiły jeszcze Natalia Braun i Maja Pacholska. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem w 62. minucie, przy czym zaraz potem Oliwia Kuras przesądziła losy rywalizacji trafieniem na 5:1 dla Słupczanki.

Ekstraliga, Medyk Konin – GKS Katowice 0:3 (8' Julia Włodarczyk, 48' Anita Turkiewicz, 84' Kinga Słowińska)

Medyk: Samantha Castaneda – Eva Maria-Niit, Natasza Krupa (69′ Zuzanna Kogutek), Monika Mierzejewska (58′ Liwia Lizik), Stella Oshobukola, Nina Budzińska, Elena Aristodimou (58′ Aleksandra Bieryło), Patrycja Ziemba (84′ Julia Konieczna), Grigoria Pouliou, Patrycja Sikora (58′ Julia Chudy)

II liga, grupa północna, Praga Warszawa – Medyk POLOmarket II Konin 3:2

III liga, grupa II, Medyk POLOmarket III Konin – Słupczanka Słupca 1:5 (dla Słupczanki 2', 34' Margarita Królak, 33' Natalia Braun, 40' Maja Pacholska, 64' Oliwia Kuras)