Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomości150 MW energii. Fotowoltaika na Jeziorze Gosławskim

150 MW energii. Fotowoltaika na Jeziorze Gosławskim

Dodano:
150 MW energii. Fotowoltaika na Jeziorze Gosławskim

Na Jeziorze Gosławskim mogą pojawić się pływające instalacje fotowoltaiczne. Pozwala na to przyjęty podczas dzisiejszej sesji miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Zgodnie z nim we wschodniej części akwenu będzie można zamontować panele o łącznej mocy 150 MW. Jak poinformował wiceprezydent Konina Paweł Adamów, sporo firm zainteresowanych jest inwestowaniem w tym miejscu. Jednak to nie miasto ogłosi przetarg na wydzierżawienie tego terenu, tylko Wody Polskie. Wiceprezydent w najbliższy czwartek ma spotkać się z przedstawicielami tej instytucji, aby omówić szczegóły.

Głosowanie poprzedziła długa dyskusja. Radni Zofia Itman i Robert Popkowski podnosili na przykład to, że nie wszyscy zainteresowani mieszkańcy wiedzieli o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu, możliwości wnoszenia ewentualnych uwag i spotkaniu, na którym nikt się nie pojawił. - Wszystko odbyło się zgodnie z prawem, każdy punkt procedury został wypełniony, zrealizowany tak jak należy - zapewnił wiceprezydent Konina Paweł Adamów. Zapowiedział również, że wyłoniony w drodze przetargu inwestor będzie musiał uzyskać zgodę środowiskową i przeprowadzić konsultacje społeczne.

Uchwalony przez radnych plan zagospodarowania przestrzennego dla Jeziora Gosławskiego pozwala na zainstalowanie tam największej farmy fotowoltaicznej w mieście.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole