Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościAbsolutorium dla zarządu powiatu. Zmiany w regulaminie starostwa

Absolutorium dla zarządu powiatu. Zmiany w regulaminie starostwa

Dodano: , Żródło: LM.pl
Absolutorium dla zarządu powiatu. Zmiany w regulaminie starostwa

Jednogłośnie radni powiatu konińskiego zdecydowali o wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2023 rok. Starosta Katarzyna Fryza poinformowała o zmianach w regulaminie organizacyjnym urzędu.

Dzisiejsza sesja absolutoryjna poświęcona była przede wszystkim przedstawieniu raportu o stanie powiatu i sprawozdania z realizacji ubiegłorocznego budżetu. Starosta Fryza szczegółowo poinformowała o liczbie mieszkańców, w tym osób bezrobotnych, stanie dróg i inwestycjach. Wszystkie kluby radnych wypowiedziały się pozytywnie o raporcie, chociaż nie brakowało głosów przypominających, że nie jest to zasługa obecnie urzędujących.

– Mając na uwadze dobrze rozumiany interes społeczny, pozytywnie oceniamy aktywność inwestycyjną poprzedniego zarządu powiatu, dlatego zagłosujemy za udzieleniem wotum zaufania – mówili radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Ziemi Konińskiej Nowa Energia.

Dyskusji nie było też przy sprawozdaniu finansowym. Dochód powiatu był zaplanowany na poziomie 149 mln 441 tys. zł, a zrealizowano 71 procent. Wydatki na poziomie 161 mln 317 tys. zł zostały zrealizowane na poziomie 93 procent. Jak podkreślił Radzisław Kozłowski, skarbnik powiatu, zauważalny w ubiegłym roku był wzrost wydatków bieżących, które wyniosły 113 mln 365 tys. zł. Radni jednogłośnie przyjęli budżet i udzielili absolutorium zarządowi.

- Ten zarząd nie pracował w ubiegłym roku, ale dla nas to wielkie zobowiązanie do owocnej pracy. Dziękuję urzędnikom za profesjonalizm w realizacji zadań i zapraszam do dobrej dalszej współpracy – powiedziała starosta Katarzyna Fryza.

Podczas sesji, radni dowiedzieli się też o planowanych zmianach w regulaminie organizacyjnym starostwa. Zgodnie z nim połączone mają zostać biuro zarządu i biuro rady oraz wydział administracyjno-organizacyjny i wydział zarządzania kadrami, a przestanie istnieć funkcja powiatowego rzecznika prasowego. Powodem zmian jest, jak poinformowała Katarzyna Fryza, nowelizacja niektórych ustaw oraz wypracowane stanowisko w ramach współpracy z naczelnikami wydziałów.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole