Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościAdwentowy kalendarz wydarzeń na konińskiej starówce

Adwentowy kalendarz wydarzeń na konińskiej starówce

Materiał promocyjny

Dodano:
Adwentowy kalendarz wydarzeń na konińskiej starówce
święta

Każda złotówka wydana na starówce ma wracać do lokalnej społeczności, a każdy spacer, kawa, obiad czy udział w wydarzeniach — pomaga „rozkręcać” tę część Konina.

Grudzień na konińskiej starówce zapowiada się wyjątkowo. Przedsiębiorcy połączyli siły i stworzyli świąteczny kalendarz pełen atrakcji.

W poniedziałek, 1 grudnia, w restauracji Pepe Nero przy Placu Wolności w Koninie zainaugurowano „Świąteczny kalendarz na Starówce”, czyli cykl wydarzeń przygotowany przez lokalnych przedsiębiorców, radną Małgorzatę Krawczyńską oraz Wydział Współpracy z Biznesem Urzędu Miejskiego w Koninie.

W świątecznej oprawie, przy muzyce na żywo i piosenkach w wykonaniu wokalistów Szkoły Wokalno-Aktorskiej FAMA — Marty Starosty i Krzysztofa Miętkiewicza — zaprezentowano projekt, który ma jedno zadanie: ożywić serce miasta i sprawić, by starówka tętniła życiem przez cały grudzień.

- Starówka to serce miasta i zależy nam, żeby to serce żyło, żeby tętniło z ogromną siłą

- podkreśliła radna Małgorzata Krawczyńska. I właśnie z tej potrzeby narodził się pomysł stworzenia miejskiego kalendarza adwentowego. Zamiast czekoladek – codziennie nowa atrakcja, oferta lub wydarzenie przygotowane przez przedsiębiorców. Każda złotówka wydana na starówce ma wracać do lokalnej społeczności, a każdy spacer, kawa, obiad czy udział w wydarzeniach — pomaga „rozkręcać” tę część Konina.

- Kalendarz, który stworzyliśmy wspólnie z przedsiębiorcami przewiduje każdego dnia jakieś atrakcje na starówce

- powiedziała Barbara Masternak z Wydziału Współpracy z Biznesem w Urzędzie Miejskim w Koninie.

565786-adwentowy-kalendarz-wydarzen-na-koninskiej-starowce_768.webp

Szykują się także trzy intensywne weekendy: 5–7 grudnia Jarmark Świąteczny na placu Wolności w Koninie z gastronomiczną strefą przygotowaną przez lokalnych przedsiębiorców. W kolejne dwa grudniowe weekendy będzie działać „Świąteczne miasteczko na Starówce” (w godzinach: piątek–sobota: 16.00–22.00, niedziela: 15.00–20.00).

W programie m.in. wspólne kolędowanie, warsztaty, animacje dla dzieci, świąteczne dyskoteki w każdą sobotę, komnata Świętego Mikołaja w autobusie udekorowanym 10 tysiącami lampek.  – Nasza starówka będzie tętniła życiem. Wiele atrakcji przed nami – zapowiada radna Małgorzata Krawczyńska.

Pełen harmonogram promocji wydarzeń znajdziecie na portalu LM.pl. Grudzień się zaczął, warto śledzić ciąg dalszy, przecież „Idą święta”.

Adwentowy kalendarz wydarzeń na konińskiej starówce
Adwentowy kalendarz wydarzeń na konińskiej starówce
Adwentowy kalendarz wydarzeń na konińskiej starówce
Adwentowy kalendarz wydarzeń na konińskiej starówce
Adwentowy kalendarz wydarzeń na konińskiej starówce
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole