Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościAlternatywy dla zmiękczaczy do tkanin. Co możecie wybrać?

Alternatywy dla zmiękczaczy do tkanin. Co możecie wybrać?

Materiał promocyjny

Dodano:
Alternatywy dla zmiękczaczy do tkanin. Co możecie wybrać?
Materiał promocyjny

Płyn do płukania tkanin zapewnia ich większą miękkość, łatwość prasowania oraz nadaje im przyjemny zapach. Jednak trzeba powiedzieć, że nie zawsze jest neutralny dla ich struktury czy dla samej skóry. Czasami zawiera substancje chemiczne, które mogą uczulać. Dlatego warto poznać alternatywy dla zmiękczaczy tkanin. Co możecie wybrać?

Jak sprawić, że pranie będzie dobrze pachnieć, a jednocześnie będzie pozbawione szkodliwych detergentów? 

Płyny do płukania tkanin mogą zawierać parabeny, ponadto pozostawiają na powierzchni tkanin tłusty film, który na początku rzeczywiście sprawia, że tkaniny są miększe i przede wszystkim łatwiejsze w prasowaniu. Jednak z czasem ta warstwa staje się coraz większa, co utrudnia odparowywanie wilgoci, a przez to skóra nie może optymalnie oddychać. Nie bez znaczenia jest także fakt, że przez ową warstwę bardziej uporczywe zabrudzenia są za kolejnym praniem trudniejsze do usunięcia. Płyny do płukania tkanin bardzo często posiadają w składzie czwartorzędowe związki amonowe, które powodują podrażnienia dróg oddechowych, a także skóry. Są także niekorzystne dla naszej planety, gdyż w składzie mają pochodne ropy naftowej, olej palmowy oraz składniki odzwierzęce. Z tych wszystkich powodów warto wybierać alternatywne środki dla zmiękczaczy tkanin. Bardzo dobrze mogą sprawdzić się naturalne substancje dostępne w każdej kuchni, a mianowicie soda oczyszczona i ocet. Jeżeli chodzi o ten ostatni to wystarczy wlać pół szklanki do komory na płyn do płukania. Nie trzeba obawiać się, że ostra woń przeniknie. Jednocześnie ocet bardzo dobrze neutralizuje nieprzyjemne zapachy, pozostawiając powierzchnię tkanin świeżą i miękką. Ocet podobnie jak soda oczyszczona zmiękcza wodę. Dzięki temu nie ma obaw, że pranie będzie nieprzyjemne w dotyku. Warto wiedzieć, że sodę oczyszczoną dodaje się do komory z proszkiem i wzmacnia ona działanie detergentu, jednocześnie zmiękczając tkaniny.         

Perfumy do prania dobrą alternatywą dla płynu do płukania tkanin  

Jeżeli oprócz zmiękczania tkanin, chcecie im nadać przyjemny zapach, to doskonałym wyborem są perfumy do prania. Warto wybrać takie zawierające olejki eteryczne podobne do preferowanych perfum. Należy podkreślić, że niektóre olejki eteryczne są w stanie np. odstraszać owady takie jak komary. Mowa tutaj przede wszystkim o olejkach lawendowych, ale i cytrusowych. W okresie letnim na pewno warto wybierać perfumy do prania o tym zapachu. Perfumy do prania nie niszczą ani elementów pralki, ani tkanin. Są dla nich całkowicie bezpieczne. Nie pozostawiają też tłustego filmu. uniemożliwiającego wchłanianie wilgoci jak niektóre płyny do płukania tkanin. Mają czysty skład. Nie zawierają metali ciężkich, składników pochodzenia zwierzęcego, mikroplastiku, nanocząsteczek ani parabenów. Można zdecydować się na perfumy do prania z nutą wanilii i lawendy. Świetnie sprawdzają się też perfumy do prania z nutami owocowo-kwiatowymi. Mogą Was wprowadzić w wakacyjny nastrój, nawet wtedy, gdy urlop jest jeszcze przed Wami. Perfumy do prania są łatwe w aplikacji. Wystarczy dodać je do komory w pralce zamiast płynu do płukania. Olejki eteryczne zawarte w perfumach do prania mogą mieć też działanie uspokajające albo dodające więcej energii. Chcąc zadbać o planetę, ale i swoją skórę, a także jakość swoich ubrań oraz dobrą oddychalność tkanin, warto wybrać perfumy do prania zamiast tradycyjnych zmiękczaczy do tkanin.                

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole