Skocz do zawartości
LM.plWiadomościApartament nad polskim morzem – czy warto w nie inwestować?

Apartament nad polskim morzem – czy warto w nie inwestować?

Materiał promocyjny

Dodano:
Apartament nad polskim morzem – czy warto w nie inwestować?
materiał promocyjny

Tylko do końca ubiegłego roku w całej Polsce wybudowano ponad 12 000 apartamentów. Zdecydowana większość z nich powstała nad polskim morzem lub w górach. Wygląda więc na to, że chętnych na wakacyjne mieszkania wcale nie brakuje. Zakup takiej nieruchomości to znakomita inwestycja, która z pewnością będzie na siebie zarabiać. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego warto inwestować w apartament Łeba.

Apartament Łeba – czy warto inwestować w jego zakup?

Zakup nieruchomości od setek lat jest znakomitym sposobem na to, by zainwestować swój majątek. Zakup domu, mieszkania czy działki to inwestycja, która może na siebie zarobić – zwłaszcza jeżeli jest wynajmowana. Od kilku lat w Polsce coraz popularniejszy staje się wynajem wakacyjny. Można na nim zarobić znacznie więcej niż na wynajmie długoterminowym – szczególnie nad polskim morzem. Są one bowiem bardzo łakomym kąskiem – nie tylko dla turystów z Polski, ale i z zagranicy. Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości należy jednak skonstruować plan. Inwestując w apartament Łeba, warto skorzystać z pomocy specjalisty do spraw nieruchomości, np. z agencji Condo.pl. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto również zapoznać się z ofertą, która jest dostępna na stronie agencji. Dotyczy ona zarówno nieruchomości z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Każdy więc może znaleźć coś dla siebie.

Apartamenty wakacyjne a ich lokalizacja

Przed zakupem apartamentu warto upewnić się co do tego, że znajduje się on w atrakcyjnej z punktu widzenia turystów lokalizacji. W Polsce najbardziej opłacalnymi pod tym kątem miejscami są polskie morze oraz góry. To właśnie tam każdego roku przyjeżdża tysiące turystów. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by była to lokalizacja, która może przynosić zyski przez cały rok. Takim rozwiązaniem jest m.in. apartament w Łebie, do której turyści ściągają przez cały rok. Dlaczego to takie ważne? Niestety brak odpowiedniej lokalizacji obiektu, przełoży się na małe zainteresowanie jego wynajmem, co z kolei sprawi, że nie będzie to udana inwestycja. Osoby nastawione na wynajem wakacyjny, nie mogą pozwolić sobie na takie ryzyko.

Nieruchomości nad polskim morzem – strzał w dziesiątkę!

Polskie wybrzeże to miejsce, które przyciąga turystów o każdej porze roku. W porównaniu do innych części kraju północ Polski jest znacznie lepiej zorganizowana pod względem turystyki. W kurortach zlokalizowanych nad polskim morzem nie brakuje więc obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych, salonów SPA&Wellness, barów, restauracji itp. Ponadto są one również miejscem organizowania wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych, festiwali, koncertów i innych eventów, które przyciągają uwagę turystów. Warto o tym pomyśleć, ponieważ nawet najwyższych standardów apartament, nie da gwarancji zarobku – o ile nie jest ulokowany w atrakcyjnej lokalizacji. Apartament w Łebie lub innych nadmorskich miejscowościach jest więc gwarantem szybszego zwrotu za zakup tej inwestycji. Ile można na nim zarobić? Biorąc pod uwagę najmniej optymistyczny scenariusz (apartament wynajmowany tylko latem), w ciągu zaledwie miesiąca może on na siebie zarobić ok. 12 000 zł. Jeżeli jednak obiekt ten będzie działał przez cały rok (tak jak np. apartament Łeba), w ciągu roku przyniesie on nawet powyżej 140 000 zł.

Jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości nad polskim morzem?

Zakup nieruchomości położonej daleko od domu obarczone jest pewnym ryzykiem. Pospiech, brak czasu, czy znajomości realiów rynku sprawiają, że można zakupić nieruchomość, która nie do końca będzie spełniać nasze oczekiwania. Dlatego lepiej nie ryzykować i zdać się na pomoc agencji pośredniczącej w tego rodzaju inwestycjach. Firmy takie jak Condo.pl starannie weryfikują nieruchomości przed włączeniem ich do swojej oferty. Jeżeli więc zależy Ci na wysokim standardzie oraz lokalizacji w sprawdzonym miejscu – skorzystaj z ich pomocy, a nie pożałujesz.

Czytaj więcej na temat:inwestycje, pieniądze, nieruchomości
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole