Skocz do zawartości
LM.plWiadomościApogeum czwartej fali pandemii. Rząd wprowadza pakiet alertowy

Apogeum czwartej fali pandemii. Rząd wprowadza pakiet alertowy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Apogeum czwartej fali pandemii. Rząd wprowadza pakiet alertowy
koronawirus

Od 1 grudnia wprowadzone zostaną ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Poza restrykcjami w kraju, uszczelnione mają zostać granice. - Jesteśmy w apogeum czwartej fali pandemii – mówi Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Dzisiaj w całym kraju odnotowano 13115 przypadków zakażenia koronawirusem, a 18 osób zmarło. Minister Adam Niedzielski podkreśla, że dynamika zachorowań się zmniejsza.

- Do tej pory byliśmy w stanie zarządzać walką z pandemią w sposób przewidywalny. W ostatnich dniach pojawiła się nowa mutacja koronawirusa nazwana przez WHO Omikronem. Generuje ona ryzyko przyspieszenia procesów pandemicznych, co zmienia nasze podejście do walki z pandemią. W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa opracowaliśmy pakiet alertowy – mówi Adam Niedzielski.

Ograniczenia krajowe, które będą obowiązywały od 1 grudnia zakładają 50% obłożenia w kościołach, gastronomii, hotelach, kulturze (m.in. teatry, kina, domy i ośrodki kultury) oraz obiekty sportowe (baseny, aquparki). Maksymalnie 100 osób będzie mogło uczestniczyć w dyskotekach, zgromadzeniach oraz uroczystościach takich jak: wesela, komunie, spotkania. Natomiast jedna osoba na 15 metrów kwadratowych w: siłowniach, klubach i centrach handlowych, muzeach, galeriach sztuki, wystawach i handlu.

Wprowadzone zostaną również ograniczenia związane z podróżami zagranicznymi. Od 1 grudnia zakaz lotów będzie dotyczył: Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe. Przyjeżdżający z krajów non-Schengen będą poddani wydłużonej kwarantannie do 14 dni, zwolnienie możliwe testem PCR wykonanym 8 dni od przekroczenia granicy.

 

fot. facebook/Ministerstwo Zdrowia

Apogeum czwartej fali pandemii. Rząd wprowadza pakiet alertowy
Apogeum czwartej fali pandemii. Rząd wprowadza pakiet alertowy
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole