Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościAutobusy MZK znów pojadą do Ślesina? Jest petycja

Autobusy MZK znów pojadą do Ślesina? Jest petycja

Dodano:
Autobusy MZK znów pojadą do Ślesina? Jest petycja
Transport publiczny

Foto Konińscy Miłośnicy Transportu Publicznego

Konińscy Miłośnicy Transportu Publicznego wystosowali petycję w sprawie powrotu autobusów MZK do Ślesina. Na razie w trakcie okresu wakacyjnego i w weekendy.

To już kolejny, jedenasty rok, podczas którego, pomimo wielu próśb i komentarzy, nie ma dogodnego połączenia Konina ze Ślesinem przy udziale komunikacji miejskiej. Od lat koninianki i koninianie, ale i także ślesinianki i ślesinianie, zwracają uwagę na potrzebę uruchomienia choćby wakacyjnej i weekendowej oferty linii MZK, która połączy oba te miasta zapewniając pasażerom profesjonalny dojazd nad jezioro (w przypadku mieszkańców Konina) lub do większego miasta (w przypadku mieszkańców Ślesina) – piszą w swojej petycji Konińscy Miłośnicy Transportu Publicznego.

Argumentów pada więcej. – Zaletą obsługi takich połączeń przez MZK w porównaniu do obecnie kursujących autobusów PKS jest m.in. niemalże całkowita pewność obsługi linii przez pojemne autobusy klimatyzowane, niskopodłogowe, a także możliwość zakupu biletów w formie elektronicznej lub za pomocą karty. Wśród korzyści wskazać można również funkcjonowanie w ramach komunikacji miejskiej systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, która pozwala na m.in. możliwość sprawdzania rozkładów jazdy w aplikacjach oraz monitorowania w czasie rzeczywistym położenia autobusów i ewentualnych odchyleń od rozkładów jazdy.

W związku z tym na swojej stronie internetowej KMTP uruchomiło petycję w sprawie powrotu autobusów MZK do Ślesina. Na razie w trakcie okresu wakacyjnego i w weekendy w ilości dwóch par połączeń porannych/dopołudniowych i dwóch par popołudniowych/wieczornych.

Petycja, którą można podpisać klikając w link ma przede wszystkim ożywić dyskusję na temat połączeń wakacyjnych do Ślesina, a także zweryfikować rzeczywiste zainteresowanie tematem przez mieszkańców obu miast.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole