Skocz do zawartości
LM.plWiadomościBasen na konińskim Zatorzu zamknięty! Sanepid znalazł bakterie w wodzie

Basen na konińskim Zatorzu zamknięty! Sanepid znalazł bakterie w wodzie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Basen na konińskim Zatorzu zamknięty! Sanepid znalazł bakterie w wodzie

Przekroczona liczba mikroorganizmów i obecność bakterii powodującej m.in. problemy skórne, choroby układu oddechowego i choroby oczu oraz uszu. Niepokojące wyniki badań wody w basenie przy ul. Szymanowskiego w Koninie.

Basen na konińskim Zatorzu był (do dzisiaj) jedyną działającą w sierpniu krytą pływalnią w mieście (obiekt „Rondo” ma przerwę techniczną). Badania wody pobranej z niecki basenowej przy ul. Szymanowskiego wykazały nieprawidłowości.

- Analiza sprawozdań wykazała, iż w wodzie z niecki basenowej przekroczona jest ogólna liczba mikroorganizmów w 360C po 48 h natomiast w wodzie wprowadzanej do niecki z systemu cyrkulacji przekroczona jest ogólna liczba mikroorganizmów w 360C po 48 h oraz liczba bakterii Pseudomonas aeruginosa (pałeczka ropy błękitnej – od red.). Biorąc powyższe pod uwagę zobligowano zarządcę do podjęcia stosownych działań naprawczych – informuje Agnieszka Dybała-Kamińska, szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zdecydował o zamknięciu obiektu. Kolejne badania zaplanowano na 22 sierpnia. Basen zostanie ponownie otwarty po przedstawieniu pozytywnych wyników badań.

fot. MOSiR Konin

Basen na konińskim Zatorzu zamknięty! Sanepid znalazł bakterię w wodzie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole