Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBonding zębów — nowy piękny uśmiech podczas jednej wizyty u stomatologa

Bonding zębów — nowy piękny uśmiech podczas jednej wizyty u stomatologa

Materiał promocyjny

Dodano:
Bonding zębów — nowy piękny uśmiech podczas jednej wizyty u stomatologa
Materiał promocyjny

Marzysz o poprawie wyglądu swoich zębów, ale obawiasz się długotrwałych i kosztownych zabiegów? W takim razie powinieneś poznać bonding, czyli szybką i bezbolesną metodę, która pozwala przeprowadzić metamorfozę uśmiechu już podczas nawet jednej wizyty u stomatologa. Sprawdź, na czym on polega i dlaczego warto rozważyć ten zabieg.

Marzysz o poprawie wyglądu swoich zębów, ale obawiasz się długotrwałych i kosztownych zabiegów? W takim razie powinieneś poznać bonding, czyli szybką i bezbolesną metodę, która pozwala przeprowadzić metamorfozę uśmiechu już podczas nawet jednej wizyty u stomatologa. Sprawdź, na czym on polega i dlaczego warto rozważyć ten zabieg. 

Na czym polega bonding zębów?

Bonding zębów to metoda rekonstrukcji lub korekty estetycznej z wykorzystaniem materiału kompozytowego. Polega na nałożeniu żywicy kompozytowej na powierzchnię zęba, która następnie jest modelowana, utwardzana światłem i polerowana. Bonding pozwala w prosty sposób poprawić kształt, kolor czy wielkość zębów, maskując niedoskonałości takie jak ukruszenia, przebarwienia czy niewielkie przerwy między nimi. Cały zabieg w przypadku pojedynczego zęba zazwyczaj trwa od 30 do 60 minut. Dzięki temu może być przeprowadzony podczas jednej wizyty stomatologicznej.

Bonding zębów — na jak długo utrzymują się efekty?

To ile się trzyma bonding zębów zależy od wielu czynników, takich jak jakość użytych materiałów, dbałość o higienę jamy ustnej i styl życia pacjenta. Zwykle uzyskany efekt utrzymuje się przez kilka lat. Regularne wizyty kontrolne u stomatologa oraz unikanie nawyków, takich jak obgryzanie paznokci czy zgrzytanie zębami, dodatkowo mogą znacząco wydłużyć trwałość rezultatu. Ponadto należy także zaznaczyć, że efekty bondingu zębów można również łatwo korygować, poprzez nakładanie nowych warstw kompozytowych.

Czy bonding jest szkodliwy dla zębów?

Bonding to procedura minimalnie inwazyjna. Nie wymaga znacznego oszlifowania zębów, a stosowany w nim materiał kompozytowy jest biokompatybilny, a co za tym idzie, bezpieczny i dobrze tolerowany przez szkliwo. Należy jednak pamiętać o tym, że pomimo to bonding zębów podobnie jak i inne zabiegi stomatologiczne ma pewne przeciwskazania, które uniemożliwiają wykonanie korekcji uśmiechu z jego zastosowaniem. Dlatego o możliwości przeprowadzenia kompozytowej odbudowy zębów zawsze decyduje lekarz stomatolog po wcześniejszych wykonaniu przeglądu jamy ustnej, która pozwala mu ocenić stan jej zdrowia.

Bonding zębów — przeciwskazania

Bonding zębów nie jest przede wszystkim zalecany osobom z zaawansowanymi chorobami przyzębia, mocno zniszczonym szkliwem lub niewyleczonymi ubytkami. Nie poleca się go również dla pacjentów cierpiących na bruksizm, zanim problem ten nie zostanie wyeliminowany. Kompozyt stosowany w bondingu, choć jest trwałym materiałem, może nie być dostatecznie odporny na duży nacisk generowany w przypadku występowania nawykowego zgrzytania zębami. Z tego względu efekt zabiegu może być mniej trwały i wymagać częstszego przeprowadzania zabiegów korekcyjnych.

Dodatkowo należy również zaznaczyć, że bonding nie jest rozwiązaniem, przeznaczonym do niwelowania wad zgryzu i wynikających z nich defektów wizualnych w wyglądzie uśmiechu. Za jego pomocą można jedynie skorygować niewielkie niedoskonałości, takie jak przebarwienia szkliwa lub jego pęknięcia, nierówny kształt zębów lub ich drobne ukruszenia.

Bonding zębów — efekty i najważniejsze zalety

Bonding zębów to rozwiązanie, które wyróżnia się szybkim uzyskaniem zamierzonych efektów. W porównaniu do innych metod cechuje się także niższą ceną, przez którą na jego przeprowadzenie może sobie pozwolić większa liczba pacjentów. Dodatkowo związana z nim procedura nie wymaga zastosowania znieczulenia, gdyż jest praktycznie bezbolesna. Po przeprowadzeniu kompozytowej korekcji uśmiechu nie występuje również długotrwały okres rekonwalescencji. Można od razu powrócić do normalnego trybu życia i spożywać te same pokarmy co przed przeprowadzeniem zabiegu.

Pacjenci decydujący się na bonding od razu po zakończonym zabiegu zauważają widoczną poprawę estetyki swojego uśmiechu. Ich zęby wyglądają naturalnie, są równe i mają jednolity kolor, który dzięki odpowiednio dobranej barwie materiału kompozytowego można idealnie dopasować go do reszty uzębienia. Dzięki temu uzyskane rezultaty są satysfakcjonujące i jednocześnie bardzo dyskretne.

Ile kosztuje bonding zębów?

Koszt bondingu zależy od liczby zębów poddanych zabiegowi oraz rodzaju użytych materiałów. Zazwyczaj jego cena waha się w granicach kilkuset złotych za jeden ząb. I chociaż może wydawać się to sporą inwestycją, należy pamiętać o trwałości efektów, jakie zapewnia bonding zębów oraz tym, że związane z nim koszty są o wiele niższe niż w przypadku innych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.

Bonding zębów to doskonała opcja dla osób poszukujących szybkich i efektywnych rozwiązań poprawy uśmiechu. Minimalna inwazyjność, natychmiastowe rezultaty oraz stosunkowo przystępne koszty sprawiają, że cieszy się on rosnącą popularnością. Jeśli rozważasz poprawę wyglądu swojego uzębienia, bonding zębów w Gdyni oferuje klinika stomatologiczna DentalSand. Umów się na wizytę i sprawdź, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie!

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole