Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBudowa koło błoni wystartowała. Na teren wjechał ciężki sprzęt

Budowa koło błoni wystartowała. Na teren wjechał ciężki sprzęt

Dodano: , Żródło: LM.pl
Budowa koło błoni wystartowała. Na teren wjechał ciężki sprzęt
Starówka

Pierwsze prace ziemne prowadzone są na terenie pomiędzy trasą Warszawską, ul. Przy Błoniach i ul. Wał Tarejwy. Rozpoczęła się budowa zaplanowanego tam parku handlowego.

O planach budowy parku handlowego w starej części miasta informowaliśmy już w zeszłym roku. Teraz na działkach pomiędzy trasą Warszawską, ul. Przy Błoniach i ul. Wał Tarejwy ruszyły pierwsze prace. Na teren wjechał ciężki sprzęt, wykonywane są pierwsze prace ziemne.

Inwestorem jest Trei Real Estate Poland. Planowany w Koninie obiekt ma być parkiem handlowym. Od centrum lub galerii handlowej różni je to, że wejścia do każdego sklepów są oddzielne – nie łączy je jeden wspólny korytarz. Obiekt ma mieć powierzchnię 5,2 tys. metrów kwadratowych, czyli kilkukrotnie mniejszą, niż galerie handlowe w Koninie i Starym Mieście. Łącznie ma w nim znaleźć się osiem lokali oraz (w oddzielnym budynku) market spożywczy. Zakończenie budowy zaplanowane jest na przełom 2023 i 2024 roku.

Działki, na których stanie park, były wcześniej własnością miasta. We wrześniu 2020 r. radni zgodzili się je oddać w zamian za przejęcie przez miasto synagogi. Jej dotychczasowy właściciel musiał ponadto dopłacić ok. półtora miliona złotych różnicy w wycenie obu nieruchomości. Następnie działki sprzedał, obecnym ich właścicielem jest już bowiem Trei Real Estate Poland.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole