Skocz do zawartości
LM.plWiadomości„Choinka dla życia”. Oddaj krew, otrzymasz świąteczne drzewko!

„Choinka dla życia”. Oddaj krew, otrzymasz świąteczne drzewko!

Dodano: , Żródło: LM.pl
„Choinka dla życia”. Oddaj krew, otrzymasz świąteczne drzewko!
akcja charytatywna

Wyjątkowa akcja Lasów Państwowych i Narodowego Centrum Krwi. W ponad 40 punktach w całym kraju będzie można oddać krew, by w zamian za dar życia otrzymać voucher na choinkę. Na koninian czeka 100 świątecznych drzewek!

Akcja odbędzie się 16 grudnia. Pierwszych 100 osób, którego tego dnia zgłosi się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Wyszyńskiego w Koninie, otrzyma specjalny voucher. Zrealizować go będzie można 16 i 17 grudnia od godz. 8:00 do 16:00 w siedzibie Nadleśnictwa Konin przy ul. Gajowej. „Choinka dla życia” to akcja promująca ideę honorowego krwiodawstwa.

- Święta to piękny, rodzinny czas. W naszych domach stanie bożonarodzeniowa choinka. Ważne, by było to naturalne drzewko, pachnące lasem. Proponując takie drzewka, chcemy zachęcić wszystkich, by w te święta podarowali wyjątkowy prezent, jakim jest krew, bezcenny dar życia – powiedział Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Krew mogą oddawać osoby pomiędzy 18, a 65. rokiem życia, które ważą co najmniej 50 kg, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, nie miały wykonanych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii) oraz nie były leczone krwią i jej składnikami. W dniu oddania krwi trzeba być wyspanym, wypoczętym i zdrowym - nie mieć objawów przeziębienia, nie przyjmować żadnych leków (zasada ta nie dotyczy środków antykoncepcyjnych). Przed przyjściem do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa należy zjeść lekkostrawny posiłek, wypić ok. 2 litrów płynów (w ciągu 24 godzin przed pobraniem) i wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty.

 

fot. Nadleśnictwo Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole