Skocz do zawartości
LM.plWiadomościCzy biblioteka straci dyrektora? Konkurs na polecenie ministra

Czy biblioteka straci dyrektora? Konkurs na polecenie ministra

Dodano:
Czy biblioteka straci dyrektora? Konkurs na polecenie ministra
MBP

Konkurs na dyrektora konińskiej książnicy już wkrótce. Czy Damian Kruczkowski straci stanowisko?

Prezydent poinformował właśnie o zamiarze ogłoszenia konkursu na dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie. Ponieważ nie było zgody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na przedłużenie kadencji Damianowi Kruczkowskiemu, konieczny jest konkurs na to stanowisko. Nastąpi to w pierwszej połowie września, aby wybrać dyrektora w pierwszej połowie grudnia.

Przypomnijmy, że Damian Kruczkowski zarządza MBP od 1 lipca 2019. Jego kandydaturę rekomendowała wówczas prezydentowi dziewięcioosobowa komisja rekrutacyjna, w której zasiadły m.in. dwie przedstawicielki ministra kultury. Obowiązki zostały powierzone na trzy lata. Zastąpił na tym stanowisku Henryka Janaska, który przeszedł na emeryturę.  W minionym czasie, biblioteka doczekała się patronki Zofii Urabnowskiej, wprowadziła wiele działań społecznych, projektów aktywizujących mieszkańców, a ostatnio także uchodźców wojennych.

Do działań dyrektora zastrzeżenia zgłosili radni PiS, którzy wyrazili, najogólniej rzecz ujmując, rozczarowanie działalnością biblioteki, zaniedbywanie propagowania czytelnictwa na rzecz akcji społecznych, które nie leżą w zakresie działania instytucji kultury. Członkowie klubu PiS zapowiadali wówczas (1 kwietnia), że przyszedł czas ciemnej nocy dla wielu instytucji w Koninie. 

Jakie będą losy konińskiej biblioteki przekonamy się jeszcze w tym roku. 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole