Skocz do zawartości
LM.plWiadomościDają tylko swoim? Rządowa dotacja dla Instytutu, który nie wiadomo czym się zajmuje

Dają tylko swoim? Rządowa dotacja dla Instytutu, który nie wiadomo czym się zajmuje

Dodano:
Dają tylko swoim? Rządowa dotacja dla Instytutu, który nie wiadomo czym się zajmuje

Wsparcie w wysokości 170 tys. złotych przyznał Narodowy Instytut Wolności założonemu przez konińskich działaczy PiS Instytutowi Jana Zemełki – poinformował fanpage Konin. Mam Prawo Wiedzieć. Dotacja ma sfinansować projekt „Konińskie Media Obywatelskie”.

Jak zauważa Krzysztof Pietruszewski, o Instytucie niewiele wiadomo. Wprawdzie istnieje od 2014 roku jednak konia z rzędem temu kto wymieni jakieś konkretne działania tej organizacji. Instytut, któremu szefuje koniński radny PiS Dominik Szopa, a jednym z wiceprezesów jest jego partyjny kolega radny Krystian Majewski, właściwie nie istnieje też w Internecie. Nie ma swojej strony a fanpage organizacji jest bardzo ubogi. Ostatni wpis zamieszczono tam 7 lat temu. Oprócz radnego Majewskiego wiceprezesem Stowarzyszenia, jak wynika z KRS-u, jest asystent w biurze poselskim Witolda Czarneckiego - Hubert Szczepański.

- Z kolei w skład komisji rewizyjnej wchodzą państwo Maria i Ryszard Szopowie-najprawdopodobniej rodzice Dominika Szopy. Czy takie działania są zakazane? Wyłącznie w organizacjach pożytku publicznego. Instytut Jana Zemełki taką nie jest. Czy to etyczne? Czy nie ma w tym żadnego konfliktu interesów? - stawia pytania Pietruszewski.

Niestety nie udało nam się uzyskać komentarza radnych Majewskiego i Szopy. Nie odbierają telefonów. Miejmy nadzieję, że odniosą się w końcu do naszych pytań. Czekamy z niecierpliwością na ich stanowisko. Liczymy na to, że będą potrafili wyjaśnić czym kierowany przez nich Instytut się zajmuje i na czym polegać ma projekt „Konińskie Media Obywatelskie”. 170 tysięcy złotych to w końcu niemała kwota.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole