Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDialog ministry z młodymi na temat polityki klimatycznej

Dialog ministry z młodymi na temat polityki klimatycznej

Dodano:
Dialog ministry z młodymi na temat polityki klimatycznej
Konin

Paulina Hennig-Kloska z Ministerstwa Klimatu i Środowiska spotkała się z młodymi aktywistami w ramach Festiwalu Klimatyczna Rewolucja w Koninie

Ministra klimatu odwiedziła uczestników w Domu Zemełki. Celem spotkania było przedstawienie działań podejmowanych przez ministerstwo oraz dyskusja na temat przyszłości ekologicznej Polski. Przekazała młodym uczestnikom torby z materiałami edukacyjnymi, podkreślając znaczenie dialogu z młodszymi pokoleniami w kwestiach klimatycznych. - Cieszę się, że mogę się spotkać, ponieważ ostatnio w Polsce brakowało dialogu, a z młodymi ludźmi w szczególności - powiedziała.

Z przedstawionych informacji wynika, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska koncentruje się na wielu kluczowych aspektach środowiskowych, takich jak poprawa jakości powietrza, dostęp do czystej i tańszej energii, ochrona wód w jeziorach i rzekach, poprawa jakości gleb oraz rozwój lasów, które są kluczowe w redukcji emisji CO2. Paulina Hennig-Kloska zaznaczyła, że nie jest w stanie omówić wszystkich działań ministerstwa, jednak podkreśliła, że wszystkie podejmowane inicjatywy są skierowane na poprawę jakości życia w Polsce.

Przed tym spotkaniem poprosiliśmy o skomentowanie wyników wyborów do europarlamentu, gdzie Trzecia Droga, z którą związana jest Hennig-Kloska, osiągnęła czwarty wynik. – Na ostatni maraton wyborczy trzeba patrzeć całościowo. Jako młoda partia polityczna osiągnęliśmy ogromny sukces. Mamy dzisiaj duży klub parlamentarny i wielu samorządowców, którzy będą mieli wpływ na rozwój regionu – powiedziała portalowi LM.pl Hennig-Kloska, komentując wyniki. Podkreśliła też, że niższa frekwencja w wyborach do europarlamentu jest wyzwaniem, z którego należy wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Spotkanie w Domu Zemełki zakończyło się otwartą dyskusją, podczas której uczestnicy mogli zadawać pytania i wyrażać swoje opinie na temat omawianych tematów.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole