Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDo czterech razy sztuka. Czy powstanie w końcu dokumentacja nowego cmentarza?

Do czterech razy sztuka. Czy powstanie w końcu dokumentacja nowego cmentarza?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Do czterech razy sztuka. Czy powstanie w końcu dokumentacja nowego cmentarza?
Cmentarz

Ponad półtora roku trwają już próby stworzenia dokumentacji na budowę nowego cmentarza w Koninie. Miasto ogłosiło właśnie czwarty już przetarg na to zadanie.

Ogłoszony w tym tygodniu przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej nowego cmentarza komunalnego w Koninie to już czwarte podejście władz miasta do tego tematu. Potencjalni wykonawcy swoje oferty mogą składać do 9 grudnia. Miasto na ten cel chce zabezpieczyć w 2023 r. ponad 300 tys. zł. Na wykonanie dokumentacji wykonawca będzie miał dziewięć miesięcy od momentu podpisania umowy. Trudno więc spodziewać się, by budowa ruszyła wcześniej, niż w 2024 r. (na przyszły rok w budżecie miasta na samą budowę nie ma zresztą zaplanowanych żadnych pieniędzy).

Próby wykonania tej dokumentacji trwają już ponad półtora roku. W 2021 r. miasto przetarg na tę inwestycję ogłaszało dwukrotnie, ale za każdym razem oferty były wyższe, niż planowany na tamten czas budżet. W tym roku magistrat więc pieniędzy dołożył i nawet, w trzecim przetargu, wykonawcę wyłonił. Na niewiele się to jednak zdało – niedługo później umowa została rozwiązana, bo, jak twierdził we wrześniu Rafał Oblizajek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, firma była nieterminowa i wykonywała zadania niezgodnie z umową.

Nowy cmentarz ma powstać obok ul. Marantowskiej, w północnej części Konina, na ponad 20-hektarowej działce. Jego budowa ma być przeprowadzona w dwóch etapach. Oprócz samych kwater w nekropolii mają powstać tereny zielone, parkingi na co najmniej sto miejsc, dom przedpogrzebowy, ossarium, kolumbaria i budynek spopielarni (więcej o planach miasta przeczytać można TUTAJ).

Czytaj więcej na temat:cmentarz, ul. Marantowska, dokumentacja, przetarg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole