Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDo końca ferii, a może nieco dłużej. Można się posilić na łyżwach

Do końca ferii, a może nieco dłużej. Można się posilić na łyżwach

Dodano:
Do końca ferii, a może nieco dłużej. Można się posilić na łyżwach
Ferie

Konińskie lodowisko będzie działać do końca ferii, a jeśli pogoda pozwoli to może nawet do końca lutego.  

Otwarty z początkiem stycznia tzw. “biały orlik” działa przy Szkole Podstawowej nr 6 w Koninie. - Początek miesiąca może nie był najlepszy do uruchomienia, ale teraz jest lepiej - mówi Witold Nowak, zastępca prezydenta. - Do tej pory z lodowiska skorzystało prawie 3900 osób. Mamy w tym roku także pierwszą prywatną inicjatywę. Ktoś postawił food trucka. Są nowe łyżwy, które systematycznie wprowadzamy.  

Podczas ferii, które przypadają na pierwszą połowę lutego, jeśli tylko temperatura nie przekroczy pięciu stopni Celsjusza i nie będzie intensywnych opadów, lodowisko będzie działać w pełnym zakresie i z dodatkowymi atrakcjami.  

- Wstępnie zakładamy, że będzie działało do końca ferii, chyba, że dopisze zimowa pogoda i będzie zainteresowanie to przedłużymy - mówi Witold Nowak. - Wtedy być może do końca lutego będzie otwarte.  

Zastępca prezydenta Konina przypomniał, że kiedy temperatura rośnie powyżej pięciu stopni albo są intensywne opady deszczu to mając na względzie bezpieczeństwo, ale także wysokie koszty utrzymania, bo urządzenia działają na prąd, trzeba zamykać tę atrakcję.  

Dodał także, że zniżki na lodowisko zakłada Konińska Karta Mieszkańca. - Mamy już ponad 3340 aktywnych kont - przypomniał Witold Nowak i zachęcił do korzystania z oferty miejskich instytucji przygotowanej dla dzieci i młodzieży na czas wolny od nauki. 

Czytaj więcej na temat:lodowisko , Konin , biały orlik , SP 6 , ferie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole