Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDotacje dla firm na efektywność energetyczną i gospodarkę obiegu zamkniętego!

Dotacje dla firm na efektywność energetyczną i gospodarkę obiegu zamkniętego!

Dodano:
Dotacje dla firm na efektywność energetyczną i gospodarkę obiegu zamkniętego!
Sprawiedliwa transformacja

Ruszył nabór wniosków dla firm z Wielkopolski Wschodniej! Nawet 70 % dofinansowania z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji można pozyskać na podniesienie efektywności energetycznej oraz wdrożenie modelu gospodarki obiegu zamkniętego w przedsiębiorstwie.

Dotacje pomogą mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom wdrożyć nowe modele biznesowe z korzyścią dla działalności firmy i środowiska. Unijne wsparcie umożliwi firmom z subregionu konińskiego wytwarzanie ekologicznych i bardziej wydajnych produktów, przy mniejszym zużyciu energii podczas ich wytwarzania i jednocześnie generowaniu mniejszej ilości odpadów.

Wsparcie na inwestycje

W ramach konkursu przedsiębiorstwa z terenu miasta Konina oraz powiatów: konińskiego, słupeckiego, kolskiego i tureckiego będą mogły pozyskać dofinansowanie na inwestycje w:

· modyfikację procesów technologicznych polegającą na: przebudowie linii produkcyjnych, zastosowaniu energooszczędnych technologii produkcji, technologii odzysku energii, w tym wykorzystanie energii ciepła odpadowego, a także inwestycje w systemy zarządzania energią;

· termomodernizację budynków produkcyjnych lub/i usługowych;

· zmniejszenie zasobo- i materiałochłonności procesów produkcyjnych i logistycznych poprzez wdrażanie, modyfikacje procesów technologicznych oraz zmniejszenie ilości powstających odpadów i/lub ich ponowne wykorzystanie w przedsiębiorstwie.

Zielona transformacja firm

Ważnym elementem uzupełniającym projektów będzie możliwość sfinansowania instalacji wytwarzania OZE oraz niezbędnych kompetencji pracowników i kadry kierowniczej na potrzeby realizowanego projektu, a także doradczych usług proinnowacyjnych i prorozwojowych w zakresie zielonej transformacji przedsiębiorstwa.

Jak złożyć wniosek? Bezpłatne szkolenie

W ramach konkursu mikro-, małe oraz średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski do 16 sierpnia br. Dla zainteresowanych wsparciem unijnym Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie organizuje bezpłatne szkolenie, w ramach którego przedstawione zostaną zarówno niezbędne dokumenty jak i kryteria wyboru projektów a także wskazówki i dobre praktyki już na etapie ich realizacji. Szkolenie z udziałem ekspertów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie przeprowadzone zostanie 27 czerwca br., w godz. 10:00 – 14:00, w Dworze Biesiadnym w Koninie, przy ul. Jana Pawła II 104. Obowiązują zapisy! Liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Dotacje dla firm na efektywność energetyczną i gospodarkę obiegu zamkniętego!
Przeczytaj również:Zalety technologii LED
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole