Skocz do zawartości
LM.plWiadomościDruga „Diorama” przygotowana specjalnie dla Muzeum Okręgowego w Koninie

Druga „Diorama” przygotowana specjalnie dla Muzeum Okręgowego w Koninie

Dodano:
Druga „Diorama” przygotowana specjalnie dla Muzeum Okręgowego w Koninie

Mirella von Chrupek to postać znana już konińskiej publiczności z pierwszej edycji wystawy „Diorama”.

W zeszłym roku na potrzeby tego nietuzinkowego projektu artystka stworzyła mikroprzestrzeń, mały świat, w którym na stałe swoje miejsce znalazł Słoń Leśny, duma Muzeum Okręgowego w Koninie. Tak jak wówczas zapowiedzieliśmy, z autorskiej koncepcji powstał projekt znacznie większy. Zaprosiliśmy artystkę do wieloletniej współpracy, w ramach której powstawać będą kolejne „Dioramy” pod postacią niewielkich gablotek o różnych wymiarach i kształtach. Swoje miejsce znajdą one na terenie naszego Muzeum, w ogrodzie i wewnątrz budynków. W ten sposób powstanie ścieżka, dzięki której będzie można na nowo zwiedzać i odkrywać nasze wystawy. Każda kolejna praca Mirelli von Chrupek będzie nawiązywać do konkretnej części zbiorów, które na co dzień można podziwiać w Koninie. I tak pierwsza gablotka poświęcona była w całości Działowi Geologiczno-Przyrodniczemu, natomiast obecnie czekamy na odsłonięcie „Dioramy”, dla której inspiracją był Dział Rzemiosła Artystycznego. Artystka tym razem skupiła się na niezwykle bogatej i unikatowej kolekcji biżuterii XIX-wiecznej, wybierając z niej zespół biżuterii sentymentalnej, tworzonej z potrzeby uhonorowania miłości, przyjaźni lub pamięci o kimś bliskim. 

To, co wyróżnia sztukę Mirelli von Chrupek, to jej uniwersalizm oraz odwołania do świata dziecięcej fantazji, baśniowości i niczym nieograniczonej wyobraźni. To te cechy jej twórczości sprawiają, że wszystko co wyjdzie spod ręki artystki – czy to pod postacią malowniczych światów zamkniętych w gablotkach, kolaży lub fotografii – znajduje swoje miejsce i uznanie, niezależnie od wieku czy doświadczenia odbiorców.

Wernisaż, podczas którego odsłonięta zostanie druga już „Diorama” przygotowana specjalnie dla Muzeum Okręgowego w Koninie, 15 października o godz. 18.00.

Czytaj więcej na temat:Mirella von Chrupek , muzeum w Koninie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole